Reklama

Niebezpieczny eksperyment: 7 niewinnych i 60 dni w więzieniu

Sprawy w tym więzieniu wymknęły się spod kontroli i trzeba było poczynić odpowiednie kroki. Siedmiu niewinnych uczestników zostało osadzonych w więźniu w ramach nowego, niebezpiecznego eksperymentu społecznego w jednej z najcięższych placówek tego typu w Ameryce.

W “60 dniach w więzieniu" śledzimy losy siedmiu niewinnych uczestników, którzy poznają od środka niebezpieczne środowisko więzienia w hrabstwie Clark, w Jeffersonville w stanie Indiana. Dyrekcja więzienia chce odkryć problemy, z jakimi boryka się placówka i dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się za kratkami.

Reklama

W odpowiedzi na niedawne afery korupcyjne, do jakich doszło w więzieniu, szeryf Jamey Noel opracował program, w ramach którego siedmioro uczestników spędzi wśród osadzonych 60 dni, nie zdradzając swojej tajemnicy ani strażnikom, ani współwięźniom, ani personelowi.

Pracujące przez całą dobę kamery śledzą to, co faktycznie dzieje się w więzieniu, aby ujawnić jego wewnętrzne problemy i przybliżyć widzom nieznane im, przerażające środowisko. “60 dni w więzieniu" w szczery sposób ukazuje życie za kratkami, widziane oczami osób, które nigdy nie zostały skazane ani nie odsiadywały wyroku.

- Po objęciu urzędu, wiedziałem, że moje więzienie ma problemy i byliśmy zmuszeni szybko odzyskać nad nim kontrolę. Zrozumieć to, co dzieje się w więzieniu można było jedynie poprzez osadzenie w nim niewinnych uczestników, tak by mogli dostarczyć obiektywnej opinii na temat jego funkcjonowania. Ci dzielni ochotnicy pomogli nam określić jego najpoważniejsze problemy, takie, których tajni strażnicy nie byliby w stanie dostrzec - opowiada szeryf Jamey Noel, kierujący więzieniem.

O więzieniu w Clark

W więzieniu w hrabstwie Clark osadzonych jest około 500 więźniów. Wśród nich są zarówno skazani za handel narkotykami, osoby wcześniej niekarane jak i odsiadujący wyrok za zabójstwo pierwszego stopnia. Przez kilkanaście odcinków kamery zamontowane w więzieniu śledzą każdy krok uczestników programu, wybranych osobiście przez szeryfa Jamey’a Noela.

Każdy z uczestników wziął udział w programie z innych powodów, ale łączy ich chęć lepszego zrozumienia systemu, tego jak działa i jaki wpływ wywiera na psychikę więźnia. Szeryfowi towarzyszy dyrektor służby więziennej i rzecznik prasowy więzienia, Scottie Maples, który pomógł przygotować uczestników do udziału w programie.

Uczestnicy

1.      Maryum - pracowniczka socjalna, córka Muhammeda Aliego, walczy z przemocą gangów

2.      Zac - były członek Marines ma nadzieję, że to doświadczenie pomoże mu osiągnąć cel, jakim jest praca w charakterze agenta DEA

3.      Tami - policjantka, mająca za sobą aresztowanie setek ludzi, pragnie lepiej zrozumieć, jak wygląda życie za kratkami. Dorastała w rodzinie zastępczej, mogła wylądować w więzieniu podobnie jak jej brat, chce więc wziąć udział w programie, aby lepiej dostrzec odmienność ich losu

4.      Jeff - od wielu lat chce zostać wychowawcą więziennym. Czuje, że to doświadczenie pomoże mu przygotować się do kolejnych wyzwań

5.      Isahiah - kiedy jego starszy brat trafił do więzienia, poczuł, że utracił część siebie. Chce doświadczyć tego czego doświadcza jego brat

6.      Robert - nauczyciel, chce wykorzystać to doświadczenie, aby uświadomić swoim uczniom konsekwencje ich wyborów

7.      Barbra - żona wojskowego i matka dwójki dzieci uważa, że więźniom żyje się zbyt łatwo i chce bezpośrednio doświadczyć życia za kratami.

Dwugodzinna premiera serii "60 dni w więzieniu" już w poniedziałek, 18 kwietnia o godz. 22:00 na kanale CI Polsat. Kolejne odcinki w poniedziałki od 25 kwietnia o godz. 23:00 

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje