Reklama

Najgorętsza impreza wakesurfowa WakeGP 2017 już 26 w Jachrance!

Wody zalewu Zegrzyńskiego przy plaży hotelu Warszawianka w Jachrance po raz kolejny zostaną wzburzone przez łodzie za którymi popłyną utalentowani wakesurferzy. MasterCraft zaprasza na czwartą już edycję zawodów Wake Grand Prix 2017, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Ambilight Day&Night.

Do Jachranki przyjadą zapaleńcy wakesurfa z Polski i Europy, by zmierzyć się z falami i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. WakeGP by MasterCraft to cykl prestiżowych imprez sportowych, podczas których można poczuć na żywo atmosferę wodnego szaleństwa i zobaczyć w akcji największych gigantów wakesurfa, a wcześniej także wakeboardu.

Reklama

Wakesurf to dynamicznie rozwijający się sport, który daje możliwość wszystkim miłośnikom wielkich fal do realizowania swojej pasji w naszych warunkach klimatycznych, bez oceanu. Zawodnik płynie na fali która jest wytwarzana przez specjalnie skonstruowaną łódź poruszającą się z prędkością około 16 km/h. O rosnącej popularności wakesurfu świadczy nie tylko coraz większa liczba fanów tego sportu, ale też coraz odważniejsze i skomplikowane "przejazdy" i zgłoszenia do zawodów.  W zeszłorocznej edycji WakeGP 2016 wzięło udział ponad 40 zawodników, a najwyższe miejsca na podium zajęli Polacy - Gosia Strojek i Aleksander Lange.

Tak jak poprzednio, również w tym roku zawodnicy wystąpią w kategoriach Open Men i Open Woman. Organizatorzy zakładają udział 6 łodzi i start 30 zawodników. Kwalifikacje rozpoczną się już o godzinie 10.30, a zmagania wakesurferów będzie można śledzić do godziny 17.00. W finale, który rozpocznie się o godzinie 19.00 wystartuje 8 mężczyzn i 4 kobiety, którzy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych, m.in. gotówkę, telewizory Philips Ambilight, soundbary, smartfony czy ubrania Prosto.

Wakesurfowe szaleństwo to jednak nie wszystko, co tego dnia planują organizatorzy. Miłośnicy tego sportu będą mieli okazję premierowo obejrzeć film "WakeGP Throw Back", w którym wakesurferzy i organizatorzy zawodów zdradzą skąd wzięła się ich pasja do deski i fal. O godzinie 22.00, zaraz po wręczeniu nagród będzie można zobaczyć magiczny pokaz flyboardu w wykonaniu Roberta Jaszczołda z Robson Team. Połączenie wyczynów flyboardowych z pokazem laserowym zapewni niezapomniane wrażenia. Wisienką na torcie będzie nocny pokaz zwycięzców zawodów.

W towarzystwie symfonii świateł inspirowanej telewizorami Philips z systemem Ambilight, głównego partnera zawodów, zawodnicy zaprezentują swoje najbardziej efektowne tricki. Ambilight to system diod LED zamontowanych z tyłu ekranu, które rzucają na ścianę światło w barwach odpowiadających obrazom wyświetlanym na ekranie. Dzięki temu obraz wydaje się większy, a emocje przy oglądaniu jeszcze bardziej intensywne. Inspirowane nim występy wakesurferów zapewnią doskonałe wrażenia i przyjemność oglądania.

Harmonogram:

10.30 - 17.00   Kwalifikacje
19.00 - 21.00   Finały (8 mężczyzn, 4 kobiety)
21.30               Wręczenie Nagród
22.00               Pokaz Fly Baord
22.30               Pokaz Wakesurf zwycięzców WakeGP Ambilight Day&Night

Organizatorem zawodów jest agencja Sotop. W gronie partnerów i sponsorów znaleźli się:  Philips TV,  Jaguar, Land-Rover, Chłodnik,  Lokales, Prosto, Żołądkowa Gorzka.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje