Ladyboys: Transseksualny świat od kulis

Nat Geo People zaprasza przed telewizory, by od kulis zobaczyć niewiarygodny i egzotyczny dla większości z nas świat osób, które nie mieszczą się w tradycyjnej definicji płci. Poznamy transseksualnych Tajów i ich partnerów, którzy razem postanawiają stworzyć zespół muzyczny.

Poznajcie historię brytyjskiego montera pieców, który z miłości przeprowadził się do słonecznej Tajlandii i postanowił stworzyć żeński zespół muzyczny, składający się w całości z ladyboys. W tym kraju można ich spotkać na każdym kroku - są mężczyznami, którzy zmieniają się w kobiety - od stóp do głów.

Reklama

Ich uroda jest tak popularna, że stali się jedną z atrakcji regionu, a wielu Brytyjczyków zrobi wszystko by związać się z ladyboy’em. W kolejnej już serii dokumentu Nat Geo People o osobach trzeciej płci, zajrzymy za kulisy pełnego przepychu świata ladyboy’ów, by odkryć prawdziwych ludzi, którzy walczą o to, by każdy, bez względu na orientację, miał równe prawa.

Wysokie noty; premiera w piątek, 12 lutego, godz. 21:00

44-letni Brytyjczyk Scott dwa lata temu przeprowadził się do Tajlandii. Do tej zmiany skłoniła go nie tylko słoneczna pogoda, lecz także miłość do transseksualnej Paeng. Teraz Scott ma szalony plan. Zamierza założyć zespół muzyczny, w którego skład wejdą wyłącznie miejscowi ladyboy’e. Szkopuł w tym, że Scott nie ma pojęcia o muzyce, w Wielkiej Brytanii był hydraulikiem.

Pomoc zaoferuje mu inny emigrant - Barry Upton, autor piosenek i producent, który odpowiada za sukces brytyjskiej grupy Steps. W odcinku pojawiają się pierwsze pretendentki. Utalentowana Paris z Filipin wydaje się pewną kandydatką, podczas gdy Pem musi jeszcze przezwyciężyć swoją nieśmiałość. Tymczasem Scott zaczyna mieć wątpliwości, kto przyjdzie na publiczne przesłuchania.

W świetle reflektorów; premiera w piątek, 19 lutego, godz. 21:00

Scott wybrał już dziewięć kandydatek do swojego zespołu, ale ma coraz większe obawy. Czy tydzień prób pod okiem producenta muzycznego Barry'ego Uptona wystarczy, by przygotować wokalistki do ostatniego przesłuchania na największej scenie w Pattai? Poza tym Brytyjczyk nie umie zapanować nad grupą kapryśnych ladyboy’ów. Są już tego pierwszego konsekwencje. Bez żadnych wieści przepada bowiem Ruffa, 30-letnia transseksualna Filipinka, która dotychczas występowała w barach w Pattai.

Tymczasem Emma, 35-letnia doświadczona wokalistka, postanawia dać sobie jeszcze jedną szansę w branży muzycznej. Z kolei Pem bardziej niż na muzyce skupia się na Kennym - Brytyjczyku, w którym się zakochała. Do Tajlandii przyjeżdża też George z Glasgow. Mężczyzna chce spotkać się z ladyboy’em, którego poznał w Internecie, ale na miejscu czeka go duża niespodzianka.

Debiutancki utwór; premiera w piątek, 26 lutego, godz. 21:00

Pięcioosobowy zespół Scotta już rozpoczął działalność, ale jego przyszłość jest niepewna. Producentowi Barry'emu Uptonowi nie wszystkie wokalistki przypadły do gustu. 23-letnia Jess, transseksualna studentka programowania komputerowego, ma dobry głos, ale jest mniej kobieca niż pozostali ladyboy’e.

Barry chciałby ją zastąpić Brianną, która świetnie wygląda, ale nie umie śpiewać czysto. Scott staje jednak murem za Jess. Atmosfera staje się napięta, szczególnie że zbliża się premiera debiutanckiego utworu zespołu w najpopularniejszym programie śniadaniowym w tajskiej telewizji. Tymczasem ladyboy Pem ma inne marzenie - chce zaręczyć się ze swoim brytyjskim chłopakiem. Matka Pem żąda jednak 40 tys. funtów za jej rękę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje