Reklama

Kipiały erotyką. Zostały zakazane

Jeszcze nieco ponad 20 lat temu, aby nagrać piosenkę, albo teledysk należało pójść do Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Tam decydowano, czy materiał w ogóle pojawi się, czy też nie. Dziś tego urzędu nie ma, jednak cenzurą zajmują się same media. Oto lista 10 teledysków, które zostały w różny sposób ocenzurowane.

Teledyski trafiały na półki cenzorskich archiwów często z  banalnych powodów. Jednym z pierwszych, a na pewno pierwszym w MTV klipem, którego emisja została zatrzymana, był numer Duran Duran "Girls On Film", który pokazaliśmy w pierwszej części tekstu o zakazanych teledyskach.

Większość publikowanych przez nas teledysków została wycofana z emisji z powodu golizny. Za czasów Duran Duran i Queen wystarczyło pokazać kobietę w bieliźnie.

Reklama

Teraz wydaje się to śmieszne, zwłaszcza jeśli większość gwiazdeczek braki wokalne nadrabia wielkością miseczki, a teledyski różnią się od filmów porno jedynie ścieżką dźwiękową.

Nowością stało się za to cenzurowanie klipów za teksty piosenek. Już kilka z tego powodu nie zostało dopuszczonych w MTV i BBC. W Polsce najwyżej ktoś "wypikuje" niecenzuralne słowa. Przynajmniej na razie.

Ale dość już teorii, czas na praktykę.

Przed wami kolejne 10 zakazanych teledysków według redakcji Facet INTERIA.PL:

Teledysk ten został zakazany na terenie USA z powodu tekstu piosenki. Poszło o frazy tyczące seksualności kobiet i dokładnych opisów pewnych anatomicznych aspektów.

Ten teledysk mógłby równie dobrze być zakazany w Polsce, choć jakimś cudem nie był. Poszło w nim o postać Jezusa, która była czarnoskóra. Nie spodobało się to radykalnym organizacjom chrześcijańskim w USA, nie wspominając już o rasistach. Teledysku nie można było dość długo zobaczyć w telewizji.

W tym teledysku praktycznie przez całą jego długość nic się nie dzieje, aż tu nagle na samym końcu pojawiają się nagie kobiety. Skutek: klip trafił za cenzorskie kraty.

Pojawienie się Madonny w tym zestawieniu nie powinno nikogo dziwić. Jak jeszcze była młodsza i mniej żylasta, to potrafiła zaszaleć na planie i nie tylko. Teledysk skazany oczywiście za nagość.

I trafił nam się pierwszy teledysk, który nie tylko za kobiecą nagość został zawieszony, ale też za rzekome promowanie homoseksualizmu.

Freddie Mercury znany był ze swoich upodobań. Cenzorzy też o tym wiedzieli, a całkowitą pewność musieli mieć po zobaczeniu tego teledysku. Został oczywiście zakazany za promowanie "odruchów homoseksualnych".

O tym, jak się ruszał Michael Jackson, każdy wie doskonale. Ten teledysk został zakazany za sprawą jego ostatnich minut, gdzie "Król Popu" "tańczy w uwłaczający sposób".

Zwykle klipy są zakazywane z powodu nagich kobiet. Ten został zakazany z powodu nagiego mężczyzny.

Madonna lubi nagrywać kontrowersyjne klipy. "Erotica" była w telewizji wyemitowana jedynie 3 razy. Wszystkie grubo po północy. Można zobaczyć go jedynie w sieci.

W sumie długo zastanawialiśmy się, z jakiego powodu ten klip został zakazany. Nie udało nam się znaleźć żadnej informacji na ten temat. Jednak ostrzegamy: oglądacie go na własną odpowiedzialność!INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Madonna | teledyski | zakazane teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje