Reklama

Jesienna ucieczka: Słońce na wyciągnięcie ręki

Kilka godzin bezpośredniego lotu z Polski wystarczy, żeby zostawić w tyle deszcz i zimno. Na zdjęciu: Agadir, Maroko /123RF/PICSEL

"Skończyły się wakacje i momentalnie przyszła jesień" - te słowa słychać w ostatnich dniach na ulicach, korytarzach, w domach i barach w całej Polsce. Rzeczywiście, nasza kapryśna pogoda po raz kolejny pokazała swoje oblicze. Ale spokojnie, są miejsca, w których nadal jest ciepło i słonecznie. Mało tego, można tam dostać się z Polski bezpośrednim połączeniem lotniczym w kilka godzin. Wystarczy parę dni wolnego, żeby uciec od deszczu, pluchy i szarości.

Reklama

Wrześniowe wyjazdy kiedyś kojarzyły się głównie z emerytami i studentami, z czego ci drudzy, mając przed sobą widmo egzaminów poprawkowych, nie zawsze mogą pozwolić sobie na wakacje.

Ostatnio jednak jesienne wczasy czy kilkudniowe wypady stają się coraz popularniejsze. Linie lotnicze oferują sporo tanich połączeń do miejsc, gdzie późnym latem i wczesną jesienią pogoda nadal rozpieszcza.

Cypr

Reklama

Na śródziemnomorskiej wyspie wrzesień i październik to nadal sezon wakacyjny, choć im bliżej końca roku, tym tłumy turystów na pewno będą coraz mniejsze.

Dostanie się tam jest rzeczą bajecznie łatwą. W ostatnim czasie uruchomiono sporo lotów z Polski, a Cypr ze względu na warunki geograficzne posiada lotnisko praktycznie przy każdym większym mieście.

Nadmorskie miejscowości pełne klimatycznych starożytnych ruin, malownicze plaże, tajemnicze góry Troodos, a dla tych, którzy chcą po prostu poleżeć, wypocząć i wygrzać się na słońcu, rozbudowana baza hotelowa - Cypr to bardzo dobre miejsce, aby uciec choć na chwilę od naszej aury.

Nawet w grudniu pogoda na wyspie nadal jest całkiem przyjemna. Cypryjczycy mówią, że "ostra zima" jest wtedy, gdy temperatura spada do 15 stopni w skali Celsjusza...

Mołdawia

Mołdawia to kraj dla tych, którzy lubią nietypowe podróże. Leżenie plackiem przy hotelowym basenie? To nie tutaj. Maleńki kraj leżący na pograniczu Rumunii i Ukrainy ma za to do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji. 

Turyści mogą liczyć przede wszystkim na niewymuszoną, szczerą gościnność - Polacy mogą spodziewać się tu miłego przyjęcia. Mołdawia to także słynne na całym świecie wino, którego degustacja połączona jest przeważnie ze zwiedzaniem długich na kilkadziesiąt, a czasem i na kilkaset kilometrów korytarzy mołdawskich winnic. 

Do tego bajkowy klimat wiosek oraz niepowtarzalna atmosfera Kiszyniowa. Wszystko to oczywiście w promieniach słońca, które nie opuszcza tego kraju aż do października. 

Maroko

Gdzie szukać ciepła jesienią i zimą, jeśli nie w Afryce? Polacy chętnie obierają za cel podróży Egipt czy Tunezję, choć i tak udają się tam głównie w lecie. Ciekawą alternatywą jest jesień w Maroku. O tej porze roku w kraju Maghrebu pogoda jest pewna.

Rabat, Casablanca, Marrakesz, Agadir - mamy do dyspozycji coraz więcej bezpośrednich połączeń z Polski w całkiem przystępnych cenach. Samo Maroko jest wyjątkowo gościnnym i bezpiecznym krajem, niektórzy twierdzą nawet, że jest tam bezpieczniej niż w Polsce - porządku pilnuje tu na co dzień armia policjantów, a za napaść na turystów grożą wysokie kary. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje