Reklama

Audioriver 2015: Instrukcja obsługi festiwalu

Jeśli wybieraliście się na Audioriver, a nie kupiliście dotychczas biletów - mamy dla was złe wieści. Już ich nie kupicie, chyba że u koników. Dla tych, którzy w weekend 24-26 lipca zamierzają zawitać do Płocka, przygotowaliśmy natomiast krótką instrukcję "użytkowania" festiwalu. Miłej zabawy!

Największy polski festiwal z muzyką elektroniczną właśnie potwierdził swoją pozycję, wyprzedając wszystkie bilety na 10. edycję wydarzenia. Już jutro o 16:00 na rynku Starego Miasta w Płocku zaczną się pierwsze koncerty, a Audioriver zakończy się w niedzielę o 21:00. Wystąpi blisko setka artystów, z Underworld i Róisín Murphy na czele.

Reklama

"Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to, że już po raz trzeci tak wiele osób uznało naszą propozycję za wartościową" - mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

"Bardzo ciężko pracowaliśmy i nadal pracujemy nad tegoroczną edycją. Rozwinęliśmy trzeci dzień o nową scenę, sprowadziliśmy zagraniczne gwiazdy na nasze Targi Muzyczne, wydaliśmy dwupłytową kompilację. Cieszymy się, że publiczność doceniła nasze wysiłki" - dodaje.

Audioriver to koncerty na pięciu scenach na plaży, darmowe targi muzyczne działające w piątek i sobotę na płockim rynku, a także sobotnie targi mody i kino mieszczące się również na starówce. Na koniec kulminacja w postaci Sun/Day, czyli płatnej imprezy dziennej w malowniczym parku między ulicami Mostową a Rybaki. Tylko na tę ostatnią część festiwalu zostało jeszcze sto wejściówek, ale to bynajmniej nie dlatego, że brakuje na nią chętnych.

"Karnety trzydniowe wyprzedaliśmy już kilka tygodni temu, ale widząc, jak wiele osób próbuje je zdobyć, postanowiliśmy udostępnić garstkę wejściówek tym, którzy jako pierwsi pojawią się na bramce od ul. Mostowej" - informuje Napora.

Instrukcja do Audioriver 2015

Czyli czego się spodziewać, a czego nie.

1. Jesteśmy analogowym festiwalem z muzyką elektroniczną

- zamiast aplikacji na smarftony, mamy książeczki festiwalowe rozdawane na bramkach. Warto jednak się wcześniej przygotować i sprawdzić program.

- płatność tylko gotówką i nawet bankomatu brak, więc korzystajcie z maszyn na mieście. Przypominamy, że osoby z biletami jednodniowymi nie mogą wrócić na teren festiwalu po jego opuszczeniu, więc trzeba ten temat ogarnąć przed wejściem.

- w szczytowych momentach przestaje działać nie tylko internet, ale i telefonia w ogóle. O ile brak apki i bankomatu są raczej wadami, to odcięcie od świata na festiwalu muzycznym nie jest już chyba takie złe ;)


2. Nareszcie będzie depozyt

- na naszym polu namiotowym był od lat, ale wreszcie przechowalnię cennych rzeczy znajdziecie także na głównym terenie festiwalu. Bezpłatne skrytki zapewni marka H&M, a znajdziecie je w strefie między Cities a Circus Tent (zerknijcie na mapę). Rozmiar pojedynczej szafki to 224x178x248 mm.

3. Sklep Audioriver przy wejściu od strony amfiteatru

- kompilację "Audioriver: 10 Years In Plock" oraz koszulki, czapki, torby itepe, znajdziecie przy drodze na głównym terenie festiwalu. Tam też pewnie stale leżeć będą nasze darmowe książeczki, gdybyście na nie wcześniej nie trafili.

4. Audioriver Fashion Day tuż przy rynku

- w tym roku targi mody niezależnej organizujemy na dziedzińcu Małachowianki (znów zerknijcie na mapę). To jest praktycznie "ściana w ścianę" z rynkiem Starego Miasta, ale wejście jest od strony ul. Piekarskiej. Warto tam zajrzeć nie tylko dla mody, ale i drum & bassów granych przez Silence Groove, Handrę i Alegrię.

- zaraz obok Audioriver Fashion Day stanie dzienna strefa food trucków, która funkcjonować będzie tylko w sobotę od 12:00 do 17:00.

5. Ostatnie bilety już tylko na Sun/Day

- karnetów dwu- i trzydniowych oraz wejściówek na piątek i sobotę już nie ma i nie będzie. Wyjątkowo udostępniliśmy 100 biletów na niedzielę, które znajdziecie na bramce od godziny 11:00. Tegoroczne Sun/Day odbędzie się w parku między ulicami Mostową a Rybaki. Wejście od Mostowej.

6. Nie bądźcie Mocarzami

- nie ryzykujcie własnym zdrowiem. Bawcie się bezpiecznie i pomagajcie nawzajem.

Do zobaczenia!


INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje