Zamień okienko na aplikację, czyli dlaczego warto przenieść się do mobilnego banku

Dane z raportu Netbank przeprowadzonego na zlecenie Związku Banków Polskich pokazują, że pod koniec ubiegłego roku 19,5 mln Polaków korzystało z bankowości internetowej. Ominięcie kolejek i brak konieczności wychodzenia z domu to tylko niektóre z zalet obsługi finansów w sieci. Jakie przewagi ma bankowość mobilna i które z jej funkcji mogą przekonać sceptyków?

Reklama

Aplikacje bankowe usprawniają i ułatwiają zarządzanie finansami. Szybkie przelewy, wypłata pieniędzy bez konieczności posiadania karty - to tylko niektóre udogodnienia, na które mogą liczyć użytkownicy. Na coraz większą popularność tego segmentu zwrócili uwagę producenci - przykładowo marka Huawei postawiła na dostępność aplikacji bankowych jako jeden z priorytetów rozwoju swojego ekosystemu. W skład AppGallery, który jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, wchodzi przeszło 120 tysięcy aplikacji, a polscy użytkownicy znajdą tam aż jedenaście aplikacji rodzimych banków. Do czego można je wykorzystać?

Formalności bez wychodzenia z domu

Zgromadzenie odpowiednich dokumentów, wypełnienie wniosku, kilkanaście długich minut rozmowy z konsultantem - jeszcze do niedawna tak wyglądało składanie wniosku o udzielenie kredytu gotówkowego. Dzięki aplikacji bankowej proces ten nie tylko jest dużo prostszy, ale często nie wymaga nawet opuszczania kanapy. Użytkownik za pomocą kilku kliknięć składa wniosek, samodzielnie dostosowując wysokość rat, a potrzebna kwota trafia na rachunek jeszcze tego samego dnia.

Przez aplikację można złożyć wniosek o produkty kredytowe, otworzyć  lokatę ale też kupić bilet komunikacji miejskiej czy opłacić parking. To ogromna wygoda, która mocno ułatwia życie, warto więc przekonać się do nowoczesnych rozwiązań.

Liczne promocje

Korzystanie z bankowości mobilnej to też korzyści związane z promocjami. Wiele banków posiada programy lojalnościowe, dzięki którym za płatność kartą można uzyskać częściowy zwrot gotówki. To nie jedyne korzyści, bowiem w ramach akcji promocyjnych można często wygrać vouchery lub sprzęt elektroniczny, np. smartfony. Tego typu akcje zazwyczaj dotyczą konsumentów, którzy otwierają nowy rachunek w danym banku. Przykładowo w ramach promocji oferowanej aktualnie przez Bank Millennium i Huawei, można zyskać kartę podarunkową i dodatkową gotówkę. Nowi klienci banku, którzy między 27 maja a 30 czerwca którzy założą konto i pobiorą aplikację Banku Millennium, mogą zyskać 250 zł na zakupy w sklepie huawei.pl. Warunkiem jest, by w momencie wykorzystania karty minimalna kwota zakupów wyniosła 300 zł. Dodatkowo osoby, które będą aktywnie korzystać z założonego konta w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku, otrzymają kolejne 200 zł do wydania na dowolny cel oraz 50 zł w postaci eKarty goodie. Promocja obejmuje pierwsze 1000 kont. Spełniając wszystkie warunki promocji można więc zyskać nawet 500 zł.

Aplikacja Banku Millennium jest dostępna w Huawei AppGallery już od grudnia 2020 r., a od 25 marca dostępna jest także dla użytkowników najnowszych urządzeń Huawei, w wersji zintegrowanej z HMS. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z jej funkcjonalności, w tym z płatności mobilnych BLIK.

BLIK: gdzie można go wykorzystać?

BLIK-iem można płacić w sklepie za zakupy i opłacić zamówienia dokonywane online. Wystarczy przy pomocy aplikacji mobilnej wygenerować kod, a następnie potwierdzić transakcję.

Korzystając z BLIK-a wypłacisz też pieniądze bez karty czy prześlesz gotówkę na numer telefonu. Wystarczy wygenerować numer, wprowadzić go na klawiaturze bankomatu, a następnie potwierdzić transakcję w aplikacji. By szybko przelać pieniądze znajomemu, wystarczy wpisać jego numer telefonu w opcji oferowanej przez aplikację i potwierdzić przelew, także w aplikacji.

Maksymalna wygoda

Chcesz lepiej zarządzać finansami? Dzięki powiadomieniom w aplikacjach bankowych możesz włączyć informacje o  transakcjach, przypomnienie o spłacie karty czy o płatności za fakturę.  Co więcej, bankowość mobilna umożliwia  też np. wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego czy turystycznego, opłacanie rachunków przy pomocy kodów QR oraz zablokowanie dostępu do kart płatniczych w razie kradzieży czy zgubienia.

Artykuł z ekspozycją partnera

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje