Reklama

​Surrealistyczne Miasto-Ogród: Duńskie osiedle z kosmosu

Polacy mogą uznać to za absolutnie niemożliwe, ale da się wybudować osiedla mieszkalne, które nie wyglądają jak zalana betonem dżungla prostopadłościennych bloków. Duńskie miasto-ogród miało służyć integracji i zacieśnianiu więzi mieszkańców. Przypadkiem stworzono coś, co z lotu ptaka wygląda jak futurystyczne kolonie rodem z gier i filmów science-fiction.

Brøndby Haveby, zwane Miastem - Ogrodem to dzielnica położonego zaraz pod Kopenhagą miasteczka Brøndby. Idea miasta - ogrodu powstała już w 1964 roku.

Reklama

Duńscy planiści wpadli na pomysł stworzenia osiedla z połączonych ze sobą w działek, tworzących dosłowne sąsiedzkie koła.

Domy w Brøndby Haveby mają spore ogrody, które zapewniają miejsce do relaksu i odpoczynku od głośnych i zatłoczonych miast, podczas gdy bliskość sąsiadów pozwala na zacieśnianie więzów w społeczności lokalnej.

Pewnego dnia ktoś postanowił sfotografować osobliwe osiedle z dużej wysokości za pomocą drona. Z tej perspektywy okręgi sąsiedzkie Brøndby Haveby wyglądają jeszcze bardziej nietypowo. Zdjęcia te szybko obiegły internet, a Miasto-Ogród stało się przez chwilę jedną z najpopularniejszych dzielnic na świecie. 


***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje