Projekty domów nowoczesnych – dlaczego są tak popularne?

Nowoczesne projekty domów to gwarancja, że nowe lokum będzie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb /123RF/PICSEL
Reklama

Kiedy przyjrzymy się stylowi, w którym obecnie buduje się najczęściej, zauważymy, że bardzo dużą popularnością cieszą się domy nowoczesne. Jakie zalety sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie tego typu?

Kto przygotuje nam projekt domu?

Nowoczesne budownictwo to prawdziwa perła w architektonicznej koronie. Dlatego nie powinno dziwić, że architekci i biura projektowe bardzo chętnie podejmują się realizacji tego typu zleceń. Ponieważ modernistyczne trendy to w założeniu odwaga i oryginalność, osoby odpowiedzialne za projekt mogą w końcu wykazać się kreatywnością i mają doskonałą okazję na zaprezentowanie swojej wizji i kunsztu. Nic więc dziwnego, że zamówienia zazwyczaj spotykają się z dużym entuzjazmem wśród wykonawców. Poszukując odpowiedniego zleceniobiorcy, warto bliżej przyjrzeć się jego portfolio autorskich projektów i upewnić się, że dzielimy to samo poczucie estetyki.

Reklama

Projekty domów nowoczesnych - czym się charakteryzują?

 Pierwszym, co zwraca naszą uwagę, z pewnością jest strona wizualna. Nowoczesny styl powstał w opozycji do klasycznego budownictwa, a w praktyce oznacza to odejście od tradycyjnego wzornictwa i rozkładu. Geometryczne bryły idą w parze z nietuzinkowymi, pofalowanymi powierzchniami, a przeszklone ściany, oryginalne stropy i elewacje łączą się w niepowtarzalną całość, która doskonale wpasowuje się zarówno w wiejski, jak i miejski krajobraz. Z kolei wnętrza imponują przestrzennością i są doskonale doświetlone, w znacznej części światłem naturalnym.

Po drugie - zastosowane materiały. Projektanci nowoczesnych domów odchodzą od konwencjonalnych budulców. Szkło, egzotyczne drewno, kamień, kompozyty - w tej kategorii panuje bardzo duża dowolność, innowacyjność, odwaga i pomysłowość, a celem nadrzędnym jest osiągnięcie niezapomnianego efektu wizualnego.

Po trzecie - efektywność. Domy nowoczesne to nie tylko imponujący wygląd. Nowoczesne są również rozwiązania konstrukcyjne i implementacja zaawansowanych systemów, które w znaczący sposób podnoszą komfort życia mieszkańców - bardzo często z projektem takiego budynku integrowane są systemy inteligentnego domu. W tym rodzaju budownictwa stawia się na ekologiczność i energooszczędność. Budynki odznaczają się parametrami, które spotykane są zazwyczaj w budownictwie pasywnym, dzięki czemu zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzania jest stosunkowo niskie.

Projekty domów parterowych

Dzięki efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni, nowoczesne domy parterowe to rozwiązanie, które znajduje wielu zwolenników. Projekt uwzględniający jedynie jeden poziom jest tańszy, przy czym nie odbija się to na funkcjonalności danego budynku. Takie domy zazwyczaj mają postać stylowej bryły, która stanowi ciekawą alternatywę dla najczęściej spotykanych propozycji. Dodatkową zaletą jest możliwość zaaranżowania dachu na taras, ogród, a nawet basen lub jacuzzi (oczywiście w zależności od przewidzianych przez projektanta ograniczeń konstrukcyjnych).

Projekty ładnych i tanich domów - czy to możliwe?

Niezapomniany styl i dogodne rozwiązania projektowe to pociągające zalety, które z pewnością sprawiają, że dom w takiej stylistyce większość z nas z chęcią wzięłaby pod rozwagę. Jednak pojawia się jedno ale - czy taki dom to jednak zbyt wysoka półka cenowa?

Nie ma na niej jednoznacznej odpowiedzi, jednak wbrew pozorom koszt inwestycji może ostatecznie okazać się mniejszy, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że na rynku panuje ogromna różnorodność dostępnych ofert. Projekty ładnych i tanich domów możemy znaleźć bez problemu w internecie. W zależności od metrażu, liczby pięter i zastosowanych materiałów, przedział cenowy jest bardzo szeroki. Wycena samego projektu również będzie inna, jeśli chcemy skorzystać z usług renomowanego architekta, a inna, jeśli damy wykazać się ambitnemu i utalentowanemu projektantowi, który nie ma jeszcze wyrobionej marki.

Jako że inwestycja w nieruchomość to wydatek długoterminowy, warto pod rozwagę wziąć również koszty eksploatacyjne. Jeśli uwzględnimy, że w przypadku domów nowoczesnych są one znacznie niższe, niż w standardowym budownictwie, całkiem możliwe, że za niewielką dopłatą możemy zamieszkać w zupełnie innym standardzie.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: biuro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy