Reklama

Praktyczne rozwiązania dla współczesnych problemów. Co załatwisz dzięki aplikacji bankowej?

Prowadzenie konta, obsługa płatności oraz możliwość wzięcia kredytu lub pożyczki – to we współczesnych aplikacjach bankowych absolutne minimum. Od nowoczesnej apki możemy oczekiwać znacznie większej liczby przydatnych funkcji. Jakich? Będziesz naprawdę zaskoczony, gdy się dowiesz. Dowiedz się, co załatwisz dzięki temu prostemu narzędziu.

Codzienne płatności

Dzięki aplikacji mobilnej można dużo łatwiej funkcjonować na co dzień. Przykłady? Proszę bardzo. Chcesz kupić bilet na przejazd komunikacją miejską. Biletomat się zepsuł, w pobliżu nie ma żadnego kiosku, na stacji nie sprzedają biletów, a kierowca nie ma terminala. Bilety komunikacji miejskiej w większości miast w Polsce kupisz bezpośrednio w IKO - aplikacji PKO Banku Polskiego. Często kupujesz ten sam rodzaj biletu? Możesz dodać go do ulubionych, żeby zakupy poszły jeszcze szybciej.

Reklama

Wygodnym ułatwieniem, które przyda się na co dzień, jest obsługa aplikacji głosem. We wspomnianym IKO możesz bankować za pomocą Asystenta głosowego, wydając mówione polecenia. Chcesz oddać koledze pieniądze za pizzę? Wystarczy, że powiesz "przelej 50 złotych do Roberta". Pakujesz zakupy w supermarkecie, chcesz zapłacić kodem, ale nie masz ręki, aby go wygenerować? Wystarczy, że powiesz "podaj mi kod BLIK", a aplikacja to zrobi . Wspomniany BLIK jest zresztą bardzo wygodnym sposobem na uproszczenie i przyspieszenie przelewów. Nie musisz wpisywać numeru konta znajomego (26 cyfr), szukać go nerwowo w komunikatorach czy czekać na odpowiedź od zainteresowanego: dzięki BLIK-owi możesz zlecić przelew na numer telefonu odbiorcy. Pamiętaj jednak, że osoba do której przelewasz pieniądze musi aktywować usługę na swoim koncie i powiązać ją z numerem telefonu.

Deszcz rabatów

Przegapiasz wszystkie promocje, a kody rabatowe tracą ważność zanim zorientujesz się, że mogłeś je wykorzystać? Wiele aplikacji bankowych posiada programy oferujące zniżki swoim użytkownikom. Wystarczy włączyć powiadomienia, aby nie przegapić żadnej promocji.

Urząd w jednym kliknięciu

Telefonem płacimy dziś już prawie tak często jak kartą, a szybkie przelewy czy konto zakładane na selfie to nic szokującego. Wciąż przyzwyczajony do chodzenia z różnymi sprawami bezpośrednio do urzędu? Czas się przestawić. Od dłuższego czasu e-administracja staje się coraz bardziej rozbudowana, a dostęp do wielu usług urzędowych jest dużo prostszy.

Mnóstwo spraw urzędowych możemy załatwić dzięki aplikacji lub bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. Logując się na swoje konto zyskujesz dostęp do e-urzędu. Tym samym kilkoma kliknięciami możesz złożyć wniosek o bon turystyczny, starać się o 300 złotych w ramach programu Dobry Start (pamiętaj, że wnioski można składać do 30 listopada) czy zajrzeć na profil PUE ZUS. Sprawy urzędowe możesz rozwiązywać siedząc w fotelu czy podczas jazdy komunikacją miejską.

Kontrola finansów

Wyjście na miasto z kumplami, zakupy z narzeczoną, opłacenie rachunków... Prowadzenie budżetu domowego jest szczególnie trudne, jeżeli masz problemy z ogarnianiem bieżących wydatków. Może się bowiem okazać, że pod koniec miesiąca nie zostaje ci zbyt wiele pieniędzy . Na szczęście nowoczesne aplikacje same potrafią sklasyfikować wydatki, przyporządkować je do odpowiednich grup (np. opłaty, kredyty i pożyczki, jedzenie na mieście, żywność, chemia domowa) oraz na bieżąco tworzyć wykresy. Niektóre z nich mają także możliwość tworzenia miesięcznych raportów. Tym samym masz szansę przeanalizować dokładnie swoje wydatki i odkryć, kiedy i na co wydajesz najwięcej .

Szybka płatność za autostradę

Aplikacje bankowe to szybka płatność w sklepach, kinach czy restauracjach. Ale nie tylko. Jedziesz autostradą i nerwowo odliczasz drobne do płatności? Puść to w niepamięć. Coraz więcej aplikacji bankowych udostępnia swoim klientom możliwość automatycznego pobierania opłat za przejazd przez bramki na autostradzie. Po wprowadzeniu danych (m.in. numeru rejestracyjnego auta) możesz swobodnie poruszać się po polskich drogach. System automatycznie ściągnie odpowiednią kwotę ze wskazanego przez ciebie rachunku.

Gdy brak kasy...

Plan na romantyczną randkę: spacer, kino, kolacja w nowej azjatyckiej knajpce. Rzeczywistość jednak jest brutalna, bowiem na terminalu wyświetla się "płatność odrzucona". Jak uratować randkę? Za pomocą funkcji "prośba o przelew". W palącej sytuacji wystarczy wybrać prośbę do kogoś listy kontaktów. Ta otrzyma powiadomienie typu push i jednym kliknięciem może zaakceptować twoją prośbę.

Przypominajki

Spłata rat, kredytów czy innych zobowiązań wymaga dotrzymywania terminów. Podobnie jest z płatnościami za mieszkanie, kursy czy czesne w szkole lub na studiach. Często zapominasz o terminowej spłacie? Aplikacje mobilne mają funkcję przypominania o nadchodzącym terminie spłaty. Zazwyczaj z kilkudniowym wyprzedzeniem na ekranie smartfona mogą wyświetlać się powiadomienia push. Zapominasz nawet o ustawieniu przypomnień? Nie szkodzi! Wiele narzędzi bankowych ma funkcje automatycznego tworzenia powiadomień na podstawie klasyfikacji twoich wydatków.

 

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje