Pomysły na wymarzone prezenty świąteczne

Polacy coraz wcześniej kupują prezenty świąteczne, jak wynika z raportu Deloitte – „Zakupy świąteczne 2018”. Największy odsetek respondentów (36%) zadeklarował zakup upominków między 1 a 15 grudnia. Co ciekawe, 25% badanych zadeklarowało zakupy w listopadzie. 3 na 4 konsumentów zadeklarowało zakupy w Black Friday. Upominki świąteczne mają sprawiać radość i być wyrazem pamięci o bliskich, często jednak wybór właściwego prezentu stanowi nie lada wyzwanie.

Literatura

Niezmiennie od kilku lat, prym wśród najpopularniejszych prezentów świątecznych wiodą książki. Według raportu Deloitte, najwięcej badanych zadeklarowało kupno literatury, perfum/kosmetyków i słodyczy. Te same kategorie upominków pojawiają się wśród prezentów, których respondenci spodziewają się od bliskich. Książki są doskonałym prezentem dla miłośników słowa pisanego. W księgarniach aż roi się od pozycji wartych uwagi. Warto w tym roku zwrócić uwagę na tytuły polskiej noblistki - Olgi Tokarczuk. Do jej najpopularniejszych dzieł zalicza się: "Bieguni "(2007), "Księgi Jakubowe" (2014), "Prawiek i inne czasy" (1996) i "Podróż ludzi księgi" (1993).

Voucher prezentowy

Od kilku lat, coraz większą popularnością cieszą się bony prezentowe z atrakcjami. Jest to świetna alternatywa, gdy nie mamy pomysłu na konkretny upominek. Zakup prezentu jest bardzo prosty. Wystarczy odwiedzić stronę internetową taką jak: https://prezentmarzen.com/prezenty-na-swieta/ i określić miasto realizacji bonu. Do wyboru jest mnóstwo prezentów z różnych kategorii. Najczęściej wybieranymi są: wizyty w SPA, zaproszenia do restauracji, bilety do escape roomów i atrakcje sportowe (loty balonem, wizyta na strzelnicy, skoki ze spadochronem). Tego rodzaju bon upominkowy gwarantuje zdobycie nowych doświadczeń. Co ważne, zakup prezentu dokonuje się drogą elektroniczną, więc można wybrać upominek bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które szczególnie ucieszy wszystkich niemających czasu na wizyty w stacjonarnych sklepach.

Perfumy i kosmetyki

Kosmetyki zawsze są dobrym prezentem na różne okazje. Warto jednak wiedzieć, że taki upominek nie musi oznaczać zestawu trzech produktów, który możemy dostać w każdym supermarkecie. Obecnie coraz więcej użytkowników zwraca uwagę na jakość towaru. Doskonałym pomysłem jest zakup naturalnych kosmetyków, soli do kąpieli, zapachów i olejków eterycznych. Warto zainwestować w produkty o wysokiej jakości składzie. Poza tym, alternatywą może być zaproszenie na masaż albo zabieg pielęgnacyjny. Jak wynika z raportu Deloitte, 50% badanych deklaruje szukanie inspiracji prezentowych w internecie. Sieć daje ogromne możliwości, wiele sklepów proponuje towary w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie mając czasu na wizytę w perfumerii czy mydlarni, można zawsze odwiedzić internetowy odpowiednik.

Wybór odpowiedniego prezentu świątecznego nie jest prosty. Znalezienie właściwego upominku wymaga zaangażowania i czasu. Najważniejsze jest, by rozpocząć planowanie zakupów z wyprzedzeniem, a wiele inspiracji można znaleźć w sieci.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje