Reklama

Mister Polski 2020: Jakub Kowalewski okrzyknięty najprzystojniejszym Polakiem

Jakub Kowalewski - Mister Polski 2020. 26-latek ze Szczecinka został okrzyknięty najprzystojniejszym Polakiem /Piotr Fotek/REPORTER /East News

Jakub Kowalewski zwyciężył w konkursie Mister Polski 2020. 26-latek ze Szczecinka został okrzyknięty najprzystojniejszym Polakiem pokonując jednocześnie aż 23 innych kandydatów.

Reklama

Konkurs o tytuł Mistera Polski organizowany jest od 2006 r. i swoimi zasadami przypomina wybory miss. Biorący w nim udział mężczyźni muszą także spełnić szereg wymogów: konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa i ukończone 18 lat (ale nie więcej niż 30). Ponadto uczestnicy muszą mierzyć minimum 180 cm i mieć "nienaganną sylwetkę". 

Reklama

Gala finałowa tegorocznej edycji odbyła się 7 czerwca w miejscowości Marki pod Warszawą. Z 24 kandydatów najlepszy okazał się Jakub Kowalewski, który poza tytułem Mistera Polski otrzymał także prawo do reprezentacji Polski w międzynarodowych konkursach piękności. 

Jury przyznało także tytuły I i II vice-mistera. Otrzymali je odpowiednio Adrian Nkwamu i Patryk Bogdański. Ponadto wyróżniono  m.in. misterów social mediów, mistera elegancji oraz przyznano nagrodę w kategorii Best Body (najlepsze ciało). Należy też wspomnieć, że pochodzący z Tanzanii Adrian Nkwamu otrzymał także tytuł Mistera Dziennikarzy.

Panowie, jak na konkurs piękności przystało, prezentowali się w kilku różnych strojach, w tym "obowiązkowych" garniturach i... kąpielówkach. 

Jakub Kowalewski - kim jest zwycięzca konkursu Mister Polski 2020

Jakub Kowalewski ze Szczecinka jest modelem. 26-latek uwielbia podróżować, czym chętnie dzieli się na swoim Instagramie. Jego kontro w tym serwisie społecznościowym obserwuje aż 15 tys. użytkowników. 

"Na co dzień pracuję jako przedstawiciel handlowy w branży motoryzacyjnej, wolny czas staram się w pełni wykorzystywać na podróże i spotkania ze znajomymi, a jak wiadomo, czasu zawsze jest mało i nie lubię go marnować" - cytuje Mistera Polski 2020 portal fakt.pl.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje