Reklama

Kobieta idealna? 180 cm wzrostu i żydowskie korzenie

Mila Kunis to jedno z nazwisk, którym rzucają mężczyźni mówiąc o swoim ideale kobiety /Getty Images

Z ankiety przeprowadzonej na ponad 170 tysiącach mężczyzn można z łatwością wywnioskować współczesny ideał kobiecego piękna. Co ciekawe, panowie wypowiedzieli się nie tylko na temat wyglądu...

Reklama

Badanie mające na celu sprawdzenie jak mężczyźni wyobrażają sobie "kobietę idealną" zlecił amerykański portal randkowy WhatsYourPrice. Wyniki ankiety przeprowadzonej na ogromnej grupie badawczej pozwoliły dość dokładnie określić to, jak miałaby wyglądać i czym charakteryzować się wymarzona wybranka serca. Udzielone odpowiedzi mogą zaskakiwać!

W pierwszej kolejności skupimy się na cechach wyglądu, które to porównano do części ciała znanych celebrytek. Zdaniem ankietowanych "chodzący ideał" powinien mieć 180 centymetrów wysokości i urodę wskazującą na... bliskowschodnie pochodzenie. W rubryce z odpowiedziami często padało "jak Kim Kardashian".

Reklama

Przyjrzyjmy się bliżej wyimaginowanej perfekcji. Najpiękniejsze zdaniem badanych są brązowe oczy - za wzór podawana była tutaj Selena Gomez - i włosy tego samego koloru noszone tak, jak robi to Mila Kunis (aktorka jest zdobywczynią kilku tytułów najseksowniejszej kobiety na świecie). 

Wymarzona druga połówka zdaniem większości powinna mieć też ciało Jessiki Biel, wybranki serca Justina Timberlake'a. Mówimy tu o wymiarach: 91-66-91 i wadze w okolicach 55 kilogramów.

Intrygujące są też odpowiedzi dotyczące cech innych niż te związane z wyglądem, którymi powinna charakteryzować się kobieta idealna. Panowie wskazywali między innymi na wykształcenie (ukończone studia wyższe), brak potomstwa i nałogów (dopuszczalne jest okazjonalne picie alkoholu). Dla wielu mężczyzn ogromną zaletą okazywało się odpowiednie pochodzenie. Ze statystyk wynika, że najbardziej pożądane są żydowskie korzenie.

Ostatnią kwestią poruszoną w badaniu była kwota, którą ankietowani byliby w stanie wydać na randkę z dziewczyną, która spełniałaby ich wszystkie wymagania dotyczące wyglądu i oczekiwanych cech. Na pierwsze spotkanie z ideałem panowie przeznaczyliby maksymalnie 135 dolarów, czyli w przeliczeniu około 535 polskich złotych.

W rzeczywistym świecie problemem może być nie tyle zasobność portfela, co bardzo wysokie wymagania. Znalezienie "drugiej połówki" mogącej równać się z powyższym opisem graniczy z cudem. Nikt jednak nie powiedział, że nie należy próbować...

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kobieta idealna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje