Reklama

Hakerzy atakują Facebooka 600 tys. razy dziennie

Aż 600 tys. razy dziennie hakerzy próbują włamywać się na profile użytkowników portalu Facebook - podała firma w oświadczeniu na temat nowych zabezpieczeń. Największy portal społecznościowy po raz pierwszy ogłosił informację o skali ataków na profile jego użytkowników.

Oznacza to, że 600 tys. razy dziennie nie dopuszczamy, by ktoś niepowołany zdobył dostęp do czyjegoś konta, nawet jeśli zgadł, wyłudził lub ukradł login i hasło do tego konta - zaznaczył rzecznik portalu Barry Schnitt. - Jesteśmy z tego bardzo dumni - podkreślił.

Reklama

Mała liczba udanych ataków

Firma jest w stanie określić liczbę nieudanych ataków poprzez podliczenie, ile razy wymagane były dodatkowe zadania służące weryfikacji użytkownika, np. prośba o zidentyfikowanie przyjaciół na zdjęciu - wyjaśnił. Nie znamy natomiast liczby udanych "wrogich przejęć" kont, ale jest ona "niezwykle mała" - ocenił.

Zaufani przyjaciele

Wśród nowych zabezpieczeń, które zamierza wprowadzić Facebook, jest tzw. Trusted Friends (zaufani przyjaciele). Jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli dostać się do swojego profilu, Facebook wyśle wybranym przez nas wcześniej przyjaciołom kod dostępu. Aby go uzyskać, wystarczy tylko skontaktować się z którymś z nich.

Facebook to największy portal społecznościowy na świecie. Korzysta z niego ok. 600 mln użytkowników.

RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje