Granie w chmurze. Jakie daje korzyści?

Wstajesz rano, ale masz jeszcze dużo czasu przed wyjściem do pracy? Włączasz więc grę na konsoli, gdyż chcesz się cieszyć zaletami, jakie daje granie na dużym ekranie. Później wychodzisz do pracy i wsiadasz do autobusu. Ten jednak utknął w korku, a ty chciałbyś dalej grać. Co więcej, chciałbyś zacząć dokładnie w tym momencie, w którym skończyłeś. Brzmi jak fanaberia? Teraz już nie.

Możliwość kontynuowania rozpoczętej wcześniej rozrywki na urządzeniu mobilnym daje korzystanie z chmury - wystarczy, że będziesz miał ze sobą smartfona bądź tablet i możesz odpalić tę samą grę, w którą grałeś przed wyjściem. A to tylko jeden z wielu plusów, płynących z takiego dostępu do mobilnej rozrywki.

Czym jest chmura?

Najprościej rzecz ujmując chmura jest wirtualnym dyskiem przenośnym, dającym możliwość przechowywania zdjęć, filmów, multimediów czy oprogramowania. To rodzaj usługi, do której mamy stały dostęp z niemal każdego miejsca na ziemi. Nie musimy się martwić, czy mamy ze sobą pendrive’a lub czy dysk przenośny ulegnie awarii lub uszkodzeniu - jedynym warunkiem jest tu dostęp  do internetu. Zalety tego typu usługi są więc jasne: bezpieczeństwo, łatwe dzielenie się plikami i dostępność.

Reklama

Jedna gra, kilka możliwości

Z możliwości grania w chmurze mogą skorzystać posiadacze abonamentu Game Pass Ultimate. Czego potrzebujemy? Przede wszystkim smartfona bądź tabletu z systemem Android oraz dostępu do internetu (prędkość wysyłania danych powinna wynosić minimum 4,75 Mbs, a pobierania - minimum 10 Mps). Większość gier wymaga dodatkowo kontrolera Bluetooth.

Abonament Game Pass Ultimate stanowi atrakcyjną cenowo propozycję dla każdego, kto w wolnych chwilach lubi oddawać się rozgrywkom. Można nazwać go swego rodzaju "Netfliksem z grami": w ramach miesięcznej opłaty uzyskujemy nieograniczony dostęp do kilkuset tytułów, zarówno nowości, jak i klasyków. Co najważniejsze, dostęp ten dotyczy nie tylko urządzeń mobilnych: pełnię możliwości takiego abonamentu wykorzystamy posiadając dodatkowo konsolę nowej generacji, jak Xbox Series S. Takie połączenie może pełnić funkcję centrum domowej rozrywki dla całej rodzinny, a przy tym na tle konkurencji wyróżnia się ceną - w sieci NeoNet za Xboxa Series S zapłacimy 1349 zł. Z abonamentu możemy korzystać na konsoli i sprzętach mobilnych, ale również na komputerach PC i laptopach z systemem Windows 10.

Zalety grania w chmurze

Dostępność niezależnie od platformy jest bez wątpienia jedną z największych zalet posiadania abonamentu obsługującego również granie w chmurze. W ten sposób nie musimy ograniczać się do korzystania z jednego urządzenia -po prostu gramy na tym, co akurat mamy pod ręką. Nieważne, czy jesteśmy w domu i wolimy cieszyć się grafiką na dużym ekranie, czy przebywamy w kawiarni i decydujemy się na korzystanie ze smartfona czy tabletu - wciąż możemy grać w tę samą grę. Co ważne, przeskakując z urządzenia na urządzenie, w wielu tytułach możemy nawet kontynuować rozgrywkę dokładnie w tym samym miejscu, gdzie ją skończyliśmy. A gier z każdym dniem jest coraz więcej, by wymienić takie tytuły, jak "DiRT 4", "Batman: Arkham Knight", "Mortal Kombat X", "Metro 2033 Redux", "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "Wasteland", "Forza Horizon 4", "Fallout 76" czy seria "The Walking Dead".

Granie w chmurze to bez wątpienia przyszłość branży. Zalet płynących z tego typu rozgrywki jest coraz więcej, podobnie, jak większy staje się katalog gier, w którym możemy wybierać. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce, tak symptomatyczne dla czasów, w których żyjemy, nie jest już przeszkodą. Wręcz przeciwnie - to kolejne pole do zagospodarowania i znakomita okazja do wyjścia naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom współczesnych graczy.

Artykuł z ekspozycją partnera

Advertisement
materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy