Reklama

Exit Inc. - firma, która odejdzie z pracy za ciebie

Odejście z pracy to dla niektórych udręka /123RF/PICSEL

​Z jakichś powodów niektórzy mają problemy z odejściem z pracy. Wolą zapłacić komuś kilkaset dolarów, żeby złożył za nich wypowiedzenie niż powiedzieć o tym osobiście szefowi i swoim kolegom.

Exit Inc. - tak nazywa się japońska firma z Tokio, która pomaga pracownikom w odejściu z pracy. Powstała w tamtym roku, ale jej usługi już stały się niezwykle popularne w japońskiej stolicy.

Reklama

Pracownicy, którzy nie chcą komunikować osobiście, że chcą odejść z pracy płacą za "Wyjście", czyli załatwienie wszystkich formalności za nich. Taka przyjemność kosztuje od 40 do 50 tys. jenów (350 - 450 dolarów).

Założyciele firmy przyznają, że są zaskoczeni takim popytem na ich usługi. Najwyraźniej dla zamkniętego japońskiego społeczeństwa ten proces jest niezwykle stresujący. Oczywiście Exit Inc. nie narzeka na taki stan rzeczy.

- Odejście powinno być czymś pozytywnym - mówi szef Exit Inc. Toshiyuki Niino. - Ale wiemy jak to przeważnie wygląda: cała masa papierkowej roboty, przełożeni próbujący namówić cię, żebyś został, dziwne spojrzenia od współpracowników. Czasem spotkania mające cię zatrzymać trwają w nieskończoność, naciskają, że zainwestowali w ciebie, że jesteś potrzebny, że ich zostawiasz. To nie jest w porządku.
Po otrzymaniu zapłaty od klienta, konsultanci Exit Inc. kontaktują się z jego przełożonym i przekazują informację o odejściu pracownika. Przesyłają wymagane papiery. Przeważnie taki klient już nie przychodzi do pracy. 

Niektórzy szefowie nie przyjmują tego na chłodno i żądają rozmowy z takim pracownikiem. Póki co jednak nie było jeszcze przypadku, aby Wyjście się nie powiodło. Firma załatwia formalności, a rzeczy pozostawione przez pracownika są przesyłane pocztą. Jeśli któryś z byłych współpracowników ma jakieś pytanie do ich klienta, może się skontaktować przez konsultanta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje