Reklama

Co to znaczy być bogatym?

Sondaż przeprowadzony przez fundusz powierniczy Fidelity Investments wśród 1000 amerykańskich milionerów ujawnił, że aż 42 proc. nie uważa się za bogatych.

Okazało się, że by poczuć się kimś naprawdę dobrze sytuowanym, wielu z nich potrzebowałoby przynajmniej 7,5 mln dolarów.

Reklama

Im starzej, tym więcej

Ankietowani mieli przynajmniej 1 mln dol. w aktywach, wyłączając z tego posiadłości czy konta emerytalne. Średni wiek respondentów wynosił 56 lat, a przeciętna wartość aktywów 3,5 mln dolarów. Próg postrzegania bogactwa rósł z wiekiem.

- Milionerzy porównują się do grupy rówieśniczej i stale myślą o długości okresu emerytalnego, dlatego chcą mieć jeszcze więcej aktywów, aby sfinansować swój styl życia - wyjaśnia Michael Durbin, prezes Fidelity Institutional Wealth Services.

A wam ile trzeba?

Choć wydawać by się mogło, że przy takim majątku 42 proc. niezadowolonych ze stanu posiadania to bardzo dużo, w ciągu 2 lat samopoczucie milionerów i tak uległo poprawie, gdyż w 2009 r. za ludzi bogatych nie uznawało się 46 proc. badanych.

A teraz wróćmy na grunt polski - ile wy musielibyście mieć pieniędzy, by uznawać się za ludzi bogatych? Czekamy na komentarze.

Anna Błońska

Kopalnia Wiedzy

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fundusz powierniczy | bogaci | bogactwo | dolar | milioner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje