Reklama

7 rzeczy, które każdy mężczyzna powinien zrobić przynajmniej raz w życiu

Chyba nikt nie lubi nudy. Jeśli jednak czujesz, że dni upływają ci monotonnie, to pora to zmienić. Oto 7 rzeczy, które każdy mężczyzna powinien zrobić przynajmniej raz w życiu.

Udać się w samotną podróż

Bardzo możliwe, że trochę boisz się wyjechać sam za dnia na dzień. Jednak nikt nie mówi, o wyjeździe na długo. Samotna podróż może być ucieczką od otaczającej cię rzeczywistości, od problemów i jest świetną okazją, żeby zdystansować się od wszystkiego.

Reklama

Podróżując w nieznane bez bliskiej osoby, z pewnością lepiej poznasz samego siebie i zobaczysz, na co cię stać. W końcu będziesz musiał sobie jakoś poradzić jeśli się zgubisz, albo nie będziesz potrafił dogadać się z miejscowymi. Taki wyjazd z pewnością ukształtuje twój charakter.

Popełnić największy błąd, jaki mogłeś

To normalne, że wszyscy popełniamy błędy. Jednak dopiero kiedy ponosimy jedną porażkę za drugą, jesteśmy w stanie docenić sukces. Klęski zmienią twój charakter, nauczą cię wielu rzeczy i powinieneś wyciągać z nich wnioski.

Poza tym, niepowodzenia mogą sprawić, że staniesz się bardziej zawzięty w dążeniu do celów, które sobie wyznaczysz. Oczywiście nikt nie lubi popełniać błędów, ale takie jest życie i tylko od ciebie zależy, czy serię porażek przekujesz na swój sukces.

Żyć w obcym kraju

Mówi się, że podróże rozszerzają horyzonty. Na pewno coś w tym jest. Przyjeżdżając samemu do obcego i nieznanego kraju zatkniesz się z inną kulturą, innym sposobem życia. To pozwoli ci dorosnąć i stać się bardziej dojrzałym. Nauczysz się radzić sobie samemu, bez przyjaciół i rodziny.

No i nie masz wyboru, musisz otworzyć się na innych ludzi. Świat oferuje zbyt wiele ciekawych miejsc, a życie jest zbyt krótkie, żebyś spędził je tylko w jednym miejscu, siedząc przed telewizorem.

Zacząć żyć na własną rękę

Być może już zrobiłeś ten krok, ale jeśli nie, to zdecydowanie powinieneś znaleźć pracę, mieszkanie i zacząć żyć bez pomocy innych. Kobiety wolą samodzielnych mężczyzn, którzy potrafią sobie poradzić w życiu. Dlatego nie zwlekaj i staraj się być niezależny i samowystarczalny. Wtedy zobaczysz, że była to dobra decyzja i jesteś w stanie poradzić sobie z każdym problemem.

Zrobić coś ekstremalnego

Skoki na bungee, nurkowanie, wspinaczka - jest mnóstwo możliwości, które zwiększą poziom adrenaliny. Chociaż część z tych i innych ekstremalnych doświadczeń trwa tylko kilka minut czy sekund, to warto. Będą to niezapomniane chwile i być może przekroczysz granicę, która wydawała ci się nie do pokonania.

Mieć złamane serce

Ktoś kiedyś powiedział, że serce mężczyzny jest jak szyba w samochodzie. Jeśli raz zostanie złamane, to już nigdy nie uda się poskładać go w ten sam sposób. Jednak i z tego można wyciągnąć lekcję na przyszłość. Zrozumiesz, że może za bardzo rozpieszczałeś swoją partnerkę, a może właśnie nie starałeś się wystarczająco.

W każdym razie masz nauczkę na przyszłość. I chociaż na początku trudno będzie znowu zaufać kobietom i zaangażować się w związek, to jednak w końcu zaryzykujesz i będziesz mądrzejszy o swoje doświadczenia.

Spędzić trochę czasu na łonie natury

Pierwszy powód jest oczywisty, chęć zwolnienia chociaż na moment. "Wyścig szczurów" jest męczący, więc trochę czasu spędzonego w pobliżu jeziora czy lasu będzie świetną odskocznią od tego. Poza tym widoki przyrody zwiększają aktywność naszych fal mózgowych.

Pozwala to łatwiej radzić sobie ze stresem i lękiem. Także najwyższy czas pobawić się w Bear Gryllsa, spakować się, wziąć namiot i spędzić chociaż kilka dni z dala od cywilizacji, Facebooka i Internetu.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje