Zaginione miejsca: Gdzie jest Arka Przymierza?

​Wskazówki płynące z niedawno odkrytej starożytnej mapy biblijnego świata,rzucają nowe światło na trop Arki Przymierza. To do dziś jeden z najcenniejszych przedmiotów starożytności. Szukana od lat - bez skutku - przez zastępy badaczy, podróżników i archeologów. Teraz, przy użyciu najnowszych technologii,eksperci Justin i Emiliano śledzą podróż drewniano-złotej skrzyni z Ziemi Świętej, przez Egipt i Etiopię, dokonując przełomowego odkrycia

W Biblii nie ma bardziej tajemniczego i cennego przedmiotu niż Arka Przymierza. Zgodnie z tradycją judeochrześcijańską miała w swoich wnętrzach przechowywać nie tylko kamienne tablice Mojżesza (dekalog), ale także laskę Aarona oraz dzban z manną zesłaną z nieba. Po upadku Jerozolimy słuch po Arce zaginął.

Używając wskazówek ukrytych w biblijnych mapach, Justin Fornal i Emiliano Ruprah podążą szlakiem izraelitów uciekających z oblężonej w VI wieku p.n.e. Jerozolimy. Odwiedzą starożytne ruiny Egiptu, dawne szlaki handlowe Czarnego Lądu oraz tajemnicze wzgórza Etiopii, narażając swoje życie i zdrowie w poszukiwaniu świętej relikwii.Czy uda im się dokonać niemożliwego?

Emisja odcinka 17 lutego o godz. 23:00 na antenie Discovery Channel.
materiały prasowe
Najlepsze tematy