Zrobił najpopularniejsze zdjęcie w historii ludzkości

Charles O'Rear /YouTube

Prawdopodobnie miliard osób na całym świecie przynajmniej raz zetknęło się z jego najsłynniejszym ujęciem. Wielu z nas spogląda na nie dziesiątki razy każdego dnia. Oto Charles O’Rear, autor najpopularniejszej komputerowej tapety w historii.

Reklama

Sielankowa zieleń traw, łagodne wzgórze, a nad nim błękitne niebo i białe obłoki, czyli popularna tapeta o nazwie "Bliss". Ręka w górę kto z was przynajmniej przez moment nie miał jej na ekranie swojego komputera.

To nie wytwór grafika

Reklama

Mogłoby się wydawać, że jest to wytwór wyobraźni zmyślnego grafika, ale nic z tych rzeczy. Za najpopularniejszym zdjęciem w historii nie tylko Windowsa XP stoi prawdziwy fotograf.

Według niektórych szacunków z tym zdjęciem miało dotąd kontakt około miliarda osób na całym świecie. Ujęcie jest tym samym najczęściej oglądanym zdjęciem w historii ludzkości. Wykonał je w 1996 roku w Sonoma County w Kalifornii Charles O’Rear.

Trzy tapety na smartfony

21 lat później uznany amerykański fotograf wrócił z nowym, chociaż bliźniaczo podobnym zleceniem. Tym razem na polecenie Lufthansy miał przygotować kolejne wydanie elektronicznych tapet. Już nie na ekrany komputerów, ale smartfonów, coraz częściej zastępujących nam w codziennym życiu dawne pecety.

"Jestem podekscytowany, że mogłem przygotować zdjęcia pięknych amerykańskich krajobrazów, które będą towarzyszyć milionom osób. Smartfony stały się dla nas pierwszym źródłem zdjęć, spojrzenia na świat poprzez ciekawe ujęcia. To, że mogę dołożyć do tego cząstkę siebie, wiele dla mnie znaczy" - podkreśla Charles O’Rear.

Oto trzy nowe tapety przygotowane przez amerykańskiego fotografa. Na zdjęciach kolejno (od lewej): Maroon Bells w Kolorado, Peek-A-Boo Slot w Utah i White Pocket w Arizonie. Czy zbliżą się popularnością do jego słynnego zdjęcia z 1996 roku?

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje