Reklama

Zmienił płeć, ale pozostał mężczyzną

W dzisiejszych czasach trudno być prawdziwym facetem. Ale niektórym się to udaje. Nawet jeśli po drodze zostali... kobietą.

Czy Ersoy mimo, że zmieniła płeć, zasługuje na miano "prawdziwego faceta?" Naszym zdaniem tak, bo ma odwagę mieć własne zdanie i podejmować niepopularne decyzje w zgodzie z własnym sumieniem.

Reklama

56-letni(a) Bulent Ersoy jest sławną turecką piosenkarką, która przed 1981 rokiem była sławnym tureckim piosenkarzem. Przed tureckim sądem właśnie rozpoczął się jej proces za wypowiedź publiczną godzącą w dobre imię tureckiej armii. Grozi jej trzy lata więzienia.

Chodzi o wypowiedź Ersoy, która jakiś czas temu zadeklarowała, że nie puściłaby swojego syna do armii, żeby ten walczył z kurdyjskimi rebeliantami. Ich trwająca od 24 lat walka o niepodległość pochłonęła już 40 tys. ofiar.

Nie wycofa swoich słów

Ersoy stwierdziła przed sądem, że jest niewinna i podtrzymała swoje wcześniejsze słowa. - Nigdy nie powiedziałam, że ludzie nie powinni wysyłać swoich synów do armii. I nigdy nie powiedziałam niczego, co jest podstawą do uznania, że popełniłam przestępstwo - mówiła.

- Zrobiłam to w imię człowieczeństwa i nawet, gdyby skazano mnie na śmierć, nie wycofam się i zawsze będę powtarzać, że musimy wspólnie znaleźć rozwiązanie tego konfliktu zamiast wzajemnie się zabijać - stwierdziła.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: płeć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje