Reklama

Złamał kwarantannę. Zjadły go krokodyle

Mieszkaniec rwandyjskiej Kamonyi nie przestrzegał zasad kwarantanny. Krokodyle wymierzyły mu przerażającą karę /123RF/PICSEL

W czasach tak poważnego zagrożenia epidemiologicznego lepiej posłuchać władz i pozostać w domu. W ten sposób nie postąpił jeden z mieszkańców Rwandy i śmierć dosięgła go bardzo szybko. Nieszczęśnika zjadły krokodyle.

Reklama

Jak donosi BBC, gdy przypadki COVID-19 we Rwandzie, leżącej we wschodniej Afryce, wzrosły, władze wdrożyły całkowitą kwarantannę. Całkowicie zakazano wychodzić z domów, a jedynym wyjątek zrobiono dla odebrania zakupów i wyjścia do lekarza.

 Do tej pory Rwanda ma co najmniej 40 potwierdzonych przypadków.

Reklama

Niestety skutki aż tak restrykcyjnych obostrzeń najbardziej dotknęły najbiedniejszych, którzy pożywienie zdobywali nie tylko w sklepach.

Według BBC w środę, 25 marca, wczesnym rankiem niezidentyfikowany mężczyzna złamał zasady kwarantanny w mieście Kamonyi. Wybrał się nad rzekę Nyabarongo na ryby. Tam, w nie do końca znanych okolicznościach, został zabity i zjedzony przez krokodyle.

Alice Kayitesi, burmistrz dzielnicy, w której zginął mężczyzna, powiedziała, że mężczyzna "złamał zasady kwarantanny domowej, ale jest jedną z niewielu osób, które nie współpracują z władzami".

Władze Rwandy poinformowały również, że policja zastrzeliła dwóch mężczyzn, którzy nie stosowali się do poleceń rządu.

Urzędnicy podkreślili, że pozostanie w domach jest podczas kwarantanny będzie restrykcyjne egzekwowane.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje