Reklama

Zdradzają nas, gdy oglądamy mecze?

Obsesyjnie zazdrosnych ta wiadomość na pewno uspokoi: one zwykle też oglądają wtedy mecze.

Oglądanie sportu w TV nie jest już domeną jedynie mężczyzn - tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie producenta telewizorów. Według badań firmy LG Electronics, aż 84 proc. kobiet w całej Europie ogląda zawody sportowe w telewizji, a sport jest dla nich równie ważny, jak dla mężczyzn.

Reklama

I tylko jedna czwarta ogląda mecz tylko po to, żeby sprawić przyjemność swojemu partnerowi. 56 proc. pytanych kobiet stwierdziło, że oglądają sport, gdyż po prostu go lubią.

Nie ma poparcia w badaniach mit, że kobiety przyglądają się tylko wspaniałym ciałom piłkarzy. Tylko 3 proc. Europejek, które oglądają sport w telewizji, robi to tylko po to, by przyjrzeć się zawodnikom. Panie te przyznają, iż bardziej interesują je przystojni sportowcy, niż ci, którzy osiągający znakomite wyniki.

Badania podważyły utarte poglądy na to, co robią kobiety, gdy ich partner ogląda piłkę nożną w telewizji. 12 proc. kobiet, które nie ogląda sportu, rozwiewa inny mit - wybierając po prostu prace domowe lub zajmując się dziećmi, a nie jak się powszechnie sądzi - spotkania z przyjaciółkami czy zakupy.

Jeśli chodzi o narodowości, to najbardziej sport lubią oglądać Niemki (67 proc.). Tuż za Niemkami uplasowały się Szwedki (64 proc.) i Norweżki (63 proc.). Finki wyróżnia w Europie to, że najwięcej z nich (7 proc.) włącza zawody, by przyjrzeć się przystojniakom na boisku, a Francuzki i Brytyjki (31 proc.) najbardziej lubią oglądać sport z partnerem.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sport | mecze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje