Wstydliwe dźwięki z toalety? Jest na to sposób

Jest sposób na nieprzyjemne dźwięki płynące z toalety /123RF/PICSEL

Chyba każdy z nas zmierzył się kiedyś z tym problemem. Co zrobić, kiedy natychmiast potrzebujesz skorzystać z toalety, ale wahasz się, czy towarzyszące temu dźwięki nie przedostaną się poza ściany łazienki?

Reklama

Wyobraź sobie taką sytuację. Jesteś u znajomych, idziesz skorzystać z toalety. Po chwili wracasz, a oni dziwnie na ciebie patrzą, a nawet lekko się nabijają, dopytując, gdzie trafiłeś tak dobrą grochówkę?

Woda i radio - domowe metody

Palisz się ze wstydu tylko dlatego, że przez ścianę oddzielającą toaletę od salonu przedostały się wstydliwe dźwięki. Jak im zaradzić? Jedni przy korzystaniu z toalety odkręcają wodę, żeby zagłuszyć nieprzyjemne odgłosy, często w łazienkach znajdziemy też radio lub wieżę.

Reklama

Jest na to też bardziej nowoczesny sposób. Roland, pochodząca z Japonii firma zajmująca się elektroniką opatentowała niewielkie urządzenie montowane na ścianie, które skutecznie zagłusza niepożądane dźwięki w toalecie, dostosowując się do ich częstotliwości.

Tak działa efekt maskujący

"Wykorzystany przez nas detektor dźwięku stwarza efekt maskujący. Analizuje częstotliwość odgłosów wydawanych w toalecie i kompletnie je zagłusza przyjemnym dla ucha dźwiękiem" - podkreśla rzecznik firmy.

Po zamontowaniu niewielkiej skrzynki w toalecie, zamiast wstydliwych dźwięków, usłyszymy (i znajomi w pokoju obok również) przyjemne i tonujące odgłosy natury. Urządzenie trafiło na japoński rynek w wersji automatycznej i manualnej. Cena za pierwszą z nich wynosi 300 dolarów.

Mając na uwadze to, że w zamian otrzymujemy święty spokój w toalecie, wcale nie jest wygórowana...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje