Reklama

Wielka pupa sekretem Wiktorii

Prawdziwym sekretem królowej Wiktorii był rozmiar jej pupy. Właśnie sprzedano jej pantalony z obwodem w talii mierzącym 127 centymetrów!

Gdy Roy Raymund w 1977 roku wymyślił markę bielizny Victoria's Secret, wziął jej nazwę od imienia królowej Wiktorii. Jego pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a dziś coroczne pokazy kolekcji Victoria's Secret z udziałem najsłynniejszych modelek świata cieszą się rangą jednego z ważniejszych wydarzeń w świecie mody.

Reklama

Victoria's Secret w Kodak Theatre 2007 tutaj

Sam Raymund jednak tego nie dożył. Sprzedał firmę w 1982 roku, a później wiodło mu się już zdecydowanie gorzej. W 1993 roku zakończył życie skacząc z mostu Golden Gate w San Francisco. Gdyby dożył dnia dzisiejszego, to pewnie uśmiechnąłby się na widok bielizny należącej do królowej. Nie chodziło mu w końcu o sprzedawanie ubrań w rozmiarach XXL, tylko o tworzenie seksownej bielizny, którą w czasach panowania królowej Wiktorii można było zobaczyć tylko w zaciszu sypialni. I to raczej sypialni tancerki z wodewilu niż szanowanych dam z towarzystwa.

Widoczne na zdjęciu, liczące aż 127 centymetrów w talii, pantalony należące do Królowej Wiktorii. właśnie sprzedano na aukcji pewnemu Kanadyjczykowi za 4,5 tysiąca funtów - dziewięciokrotnie więcej niż przewidywano.

Królewską bieliznę wystawiła na aukcję angielska rodzina, która wśród swoich przodków ma zaszczyt posiadać damę dworu królowej.

Pantalony są otwarte w kroku. Ale nie świadczy to przeciw reputacji władczyni, od której imienia pochodzi określenie "wiktoriańska moralność". Po prostu taki krój był wówczas popularny.

Wiktoria miała tylko 152 centymetry wzrostu, ale za to szeroką pupę. Choć szeroka w tym przypadku to mało powiedziane. Królowa była w końcu prawie tak szeroka, jak wysoka!

- Zostały ręcznie uszyte dla niskiej damy, ale o obfitej talii. Mamy pewność, że należały do niej. Mają wyszyte inicjały królowej i jej herb - mówi licytator Charles Hanson.

Na aukcji sprzedano także mierzącą 165 centymetrów w obwodzie koszulkę królowej (4 tys. funtów) i koszulę nocną (5,5 tys. funtów).

Dla osób, które chcą uniknąć posiadania takich rozmiarów, mamy poradę: unikajcie zbyt długiego siedzenia na tronie. Królowa Wiktoria, najdłużej panujący brytyjski władca, siedziała na nim od 1837 do 1901 roku.

ML

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje