Reklama

UFO wylądowało w Gdyni

Najsłynniejsza katastrofa UFO miała miejsce, podobno, w 1947 r. pod Roswell w USA. Niewielu jednak wie, że 21 stycznia 1959 roku statek kosmiczny wpadł do basenu portowego w... Gdyni. Sprawdź, jakie kraje odwiedzili kosmici.

W latach 70. XX-go w. Stało się głośno o domniemanej katastrofie pod Roswell. Wielu świadków zaczęło wówczas rozpowiadać, że 30 lat wcześniej pod tym miastem w stanie Nowy Meksyk rozbił się latający pojazd w kształcie spodka, który przejęło lotnictwo USA. Można powiedzieć, że był to początek licznych opowieści o katastrofach UFO i znikających wrakach domniemanych pojazdów przybyszów z kosmosu.

Amunicja prosto z nieba

Także dziś informacje o podobnych zajściach przeciekają do mediów. Nie dalej, jak 13 maja 2009 r. w okolicach wsi Razdolnoje na zachodzie Kazachstanu miało dojść do katastrofy nie jednego, a kilku Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Były to świecące kule, które upadły na ziemię. Podobno okazało się, że to obiekty z nieznanego metalu.

Reklama

- Kule miały około 60 centymetrów średnicy i były zrobione z jakiegoś niesamowitego materiału o srebrzystym kolorze. Z jednej strony każda z nich miała mały otwór - oświadczył w wypowiedzi dla mediów Wiktor Djakow, jeden ze świadków zajścia. - Próbowaliśmy przebić je dłutem, ale nie udało się to. Nawet nie zarysowaliśmy powierzchni. Nie próbowaliśmy użyć innych narzędzi, bo z kul, gdy w nie uderzaliśmy dłutem, tryskały iskry.

UFO w Chinach

Podobno kazachskie władze wraz z wojskiem przejęły te "nieziemskie maszyny" i słuch po nich zaginął. Na temat ilości katastrof UFO podawane są rozmaite liczby. Odnieść można wrażenie, że od czasu UFO-kraksy w Roswell było ich kilkadziesiąt. Bo w 1947 r. także w okolicach Chengdu w Chinach podobno rozbił się jakiś kosmiczny obiekt. Miejscowy rolnik znalazł na swoim polu wrak tajemniczej latającej maszyny, który przejęły władze, a wszelkie informacje na ten temat utajniły.

Kosmici lubią USA

Można odnieść wrażenie, że UFO najczęściej rozbijają się w Stanach Zjednoczonych. Źródła wymieniają bowiem wiele takich zajść z terenu USA. Przykładowo, UFO miało rozbić się w 1950 r. okolicach Del Rio, w 1962 r. w Nowym Meksyku, w 1965 r. w okolicach Kecksburga, w 1975 r. w stanie Michigan, w 1992 r. w South Haven Park na Long Island w Nowym Jorku oraz w 1998 r. w miejscowości Manteca w Kalifornii.

Zaatakowany cały świat

Wg wielu badaczy tematu, wraki UFO znaczą całą mapę świata. Do katastrofy Niezidentyfikowanych Obiektów Latających dojść miało w 1953 r. w Johannesburgu w RPA , w 1981 r. w Argentynie. Różne źródła podają rozmaite miejsca i czas katastrof. Rok 1990 - centralna Grecja - rano 2 września, we wsi Megas Platanos UFO spada z nieba jak kamień; świadkami tego wydarzenia są miejscowi rolnicy. Styczeń 1996 roku: do katastrofy pojazdu Obcych dochodzi w mieście Varginha, w Brazylii. Podobno z UFO ucieka jego pasażer! Maj 1997 roku - w Puerto Rico, w pobliżu miasta Lajas, dochodzi do kolejnej katastrofy.

Rosjanie badają kosmitów

Według danych pochodzących z archiwów KGB i GRU (wywiadu wojskowego dawnego ZSRR), Niezidentyfikowane Obiekty Latające wielokrotnie ulegały awariom także nad terytorium Związku Radzieckiego. Katastrofa UFO miała mieć miejsce na Białorusi w 1941 r. Wówczas to koło Brześcia, Mińska i Witebska uszkodzeniu uległy trzy obiekty, przewiezione następnie przez wojsko do Omska. Także po katastrofie w okolicach Tomska, do której dojść miało w czerwcu 1966 r., rozbite UFO i trzy ciała pasażerów przewieziono na badania - jak w roku 1941 - do Omska. Także po upadku Związku Radzieckiego doszło do katastrof w tym regionie świata. Oprócz niedawnego zajścia w Kazachstanie, wypadek tego rodzaju odnotowano na Krymie w 1991 r. Podobno UFO zostało wtedy zestrzelone przez Rosjan. Z kolei w 1997 r. Niezidentyfikowany Obiekt Latający wpadł do wód przybrzeżnych Dagestanu.

Obcy w Polsce

Źródła odnotowują także polskie katastrofy UFO. Do awarii UFO na terenie naszego kraju doszło podobno w Gdyni, 21 stycznia 1959 r. Wg świadków do basenu portowego wpadł obiekt, z którego uratowały się dwie dziwne istoty przejęte natychmiast przez radziecki wywiad. Kolejna katastrofa UFO podobno wydarzyła się w 1997 r. na wojskowym poligonie w Węgorzewie w okolicach Olsztyna.

Prawdy nie zna nikt

Ile było takich katastrof i jakie były ich przyczyny? Wciąż brak pewności na tym polu. Wielu ufologów dowodzi, że tajne służby z wielu krajów działają w spisku i ukrywają prawdę na temat pozaziemskich pojazdów i ich pilotów. Według tych badaczy, nieścisłości pojawiające się na temat tych zajść, to dzieło tajnych służb szerzących dezinformację. A jaka jest prawda? I gdzie są wszystkie te wraki Niezidentyfikowanych Obiektów Latających? Mówiąc prawdę, prawdy na ten temat nikt nie zna.

Tadeusz Oszubski

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: USA | katastrofy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje