Reklama

Strój Batmana zrobił samemu - wytrzyma pchnięcie nożem!

Jackson Gordon jest studentem Philadelphia University, który uwielbia komiksy o zamaskowanym mścicielu. Swoją miłość do jego przygód postanowił wyrazić on w najlepszy z możliwych sposobów - budując "działający" strój Batmana.

Gordon, będący studentem wzornictwa przemysłowego, opracował "zbroję" odporną na uderzenia pięściami i pałkami baseballowymi. Osobie noszącej ten strój niestraszne jest także pchnięcie nożem. Czy można mu wierzyć? Jackson przeprowadził całą masę testów z udziałem innych studentów.

Całość waży około 11 kilogramów, ale strój ściśle przylega do ciała, dzięki czemu w żaden sposób nie krępuje on ruchów, a ciężar jest prawie nie odczuwalny.

Reklama

Gordonowi bardzo na tym zależało, gdyż sam jest posiadaczem czarnego pasa i nie wyobrażał on sobie zbroi, w której nie mógłby walczyć wręcz.

Pieniądze na swój projekt student zebrał dzięki platformie Kickstarter. Jego pomysł internauci wsparli kwotą 1255 dolarów.

Co ciekawe, to nie korpus okazał się najtrudniejszym do skonstruowania elementem. Najwięcej problemów sprawiła ważąca blisko 1,5 kilograma maska, którą należało wykonać ze specjalnego plastiku.

Student przyznaje, że jego wykładowcy mają rację: projekt nigdy nie jest do końca skończony - w końcu zaczyna brakować czasu lub pieniędzy.

Gordon nie chce się jednak poddawać. Już planuje kolejne przedsięwzięcie. Nie chce jednak ujawnić nad czym będzie pracował. Może chodzi mu po głowie kolejny superbohaterski projekt?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: strój | batman | Jackson Gordon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje