Reklama

Seksualny pakiet stymulujący

Zachowania seksualne szczurzych samic nadużywających metaamfetaminy to jedno z badań, które finansują amerykańscy podatnicy w ramach antykryzysowego pakietu mającego stymulować tamtejszą gospodarkę.

Naprawdę ciekawe badania finansuje amerykański rząd w ramach pakietu stymulującego tamtejszą gospodarkę. Redaktorzy "New York Post" przyjrzeli się temu pakietowi dokładnie pod kątem tego właśnie, na ile jest stymulujący... seksualnie.

Reklama

Co znaleźli? Pakiet rządowy oprócz zdominowanych przez związki zawodowe wielkich nierentownych koncernów motoryzacyjnych wspomaga też naukowców.Także tych, którzy poruszają się w tematyce około seksualnej. Amerykanie wydadzą:

• 221 tys. dolarów na badania "barier dla poprawnego użycia kondomu", które przeprowadzi Uniwersytet Indiana;

• 219 tys. dolarów na studium przygodnego seksu wśród nastolatków na Uniwersytecie w Syracuse;

• 123 tys. dolarów na "ocenę wpływu użycia narkotyków na podniecenie seksualne" na podstawie analizy "społeczności o podwyższonym ryzyku nieodpowiedzialnych zachowań seksualnych" na uniwersytecie Illinois w Chicago;

• 28 tys. dolarów na sprawdzenie, czy prawdą jest, że metaamfetamina powoduje "nienasyconą żądzę" wśród jej użytkowników na przykładzie seksualnego zachowania szczurzych samic. Grant zgarnęły Uniwersytety Maryland i Baltimore.

Zakładamy, że dla amerykańskiej nauki będzie to przynajmniej szansa na zgarnięcie Ig-nobla.

Nie możemy też się zdecydować, czy skoro w Stanach jest tak zabawnie, to czy my chcemy tego kryzysu w Polsce, czy też nie.

Naszej nauce na pewno o wiele bardziej przydałyby się w końcu jakieś stymulujące ją pieniądze niż nauce amerykańskiej, która, jak widać, ma się bardzo dobrze, choć należy wątpić, czy w pakiecie stymulującym polską gospodarkę znalazłyby się na nią w ogóle jakieś pieniądze.

ML

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seksualna | pakiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje