Reklama

Rewolucja w branży hotelarskiej. W tych obiektach zapłacimy inaczej

Turystyka jako branża, która najbardziej ucierpiała w czasie pandemii, zdaje się odradzać, ale w nieco innej, niż pamiętamy, formie. Pewna sieć hoteli i resortów turystycznych zdecydowała się na odważny krok, aby ułatwić swoim gościom możliwość zapłaty za pobyt w zupełnie inny sposób, niż dotychczas. Mowa o kryptowalutach, które stały się dostępną formą płatności w sieci The Pavilions Hotels & Resorst prowadzonej przez międzynarodowy zespół w Tajlandii i Europie.

Każdy przebywający w dowolnym obiekcie należącym do sieci będzie mógł zapłacić za swój pobyt w kryptowalutach. The Pavilions Hotels & Resorts jest pierwszą na świecie siecią hoteli, która zastosowała takie rozwiązanie!

Użytkownicy wirtualnych walut takich jak Bitcoin, Ethereum czy 40 innych będą mogli dokonywać bezpiecznych transakcji rezerwacji w dowolnym wybranym przez siebie obiekcie należącym do grupy Pavilions.

Obiekty sieci obejmują zarówno hotele butikowe w Rzymie, Amsterdamie czy Lizbonie, jak i ogromne resorty turystyczne w Tajlandii na wyspie Phuket. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej, twórcy sieci starają się prowadzić biznes zrównoważenie, działać i myśleć "po swojemu" oraz wspierać również lokalną społeczność.

Reklama

Jak działa płatność w kryptowalucie?

Innowacja w płatnościach jest tak naprawdę formą partnerstwa pomiędzy grupą a wiodącą globalną firmą obsługującą krypto-płatności, Coindirect . Firma pojawiła się podczas boomu kryptowalut w 2017 roku i od tego czasu współpracuje z wieloma firmami, a wartość wszystkich transakcji, które realizuje osiągnęła już zawrotną kwotę aż 300 milionów dolarów.

W tym momencie płatności w kryptowalutach muszą być realizowane za pośrednictwem Coindirect przy pomocy poczty elektronicznej. System rezerwacyjny hoteli w bitcoinach i innych kryptowalutach będzie dostępny w najbliższych dniach, jak informują dyrektorzy grupy hotelarskiej.

Pierwsze na świecie rezerwacje hotelowe w kryptowalutach

The Pavilions Hotels & Resorts stał się pierwszą globalną marką turystyczno-hotelarską, która wprowadza kryptowalutę do swojego systemu rezerwacyjnego.

- Jesteśmy dumni z tego, że dostarczamy naszym partnerom (przyp. red. grupie hotelowej Pavilions) przestrzeń do natychmiastowych, bezpiecznych płatności w ponad 40 kryptowalutach. Był to kluczowy czynnik rozwoju dla sieci - zdradza Jesse Hemson-Struthers, dyrektor generalny i współzałożyciel Coindirect.

Opisuje on krypto-płatności jako "bezpieczne, elastyczne i łatwe".

- Goście mogą skorzystać z możliwości płacenia wybraną przez siebie kryptowalutą, w oparciu o walutę i lokalizację, w której się znajdują w momencie rezerwacji. Oferuje się w ten sposób dużo większą swobodę i nowoczesną, spersonalizowaną obsługę dla przyszłych gości hotelowych - dodaje.

Ile "kosztuje" pobyt w jednym z takich hoteli?

Szanując pójście o krok do przodu w celu zwiększania udogodnień w procesach płatniczych, trudno natomiast stwierdzić, że obiekty sieci The Pavilions Hotels & Resorts należą do tanich.

Za jedną noc dla dwóch osób w najtańszych hotelach zapłacimy 400 złotych, a w niektórych obiektach ta cena wzrasta nawet do prawie 2000 złotych. Weekendowy pobyt w takim miejscu mimo, że płacony mógłby być w bitcoinach, to nadal słono by nas kosztował.

Przeczytaj również:

Rumunia: za studia zapłacą w bitcoinach

Czekanie na bitcoina wartego dolara

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bitcoin | hotele | ciekawostki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje