Reklama

Rekord świata w... goleniu

Na stadionie miejskim w Goleniowie (Zachodniopomorskie) pobito w sobotę rekord Guinnessa w jednoczesnym goleniu się wielu osób. Przez godzinę równocześnie goliło się w tym miejscu prawie tysiąc mężczyzn w różnym wieku.

Tę nietypową konkurencję ukończyło ostatecznie 924 panów, co dało im prym pierwszeństwa w tej dziedzinie, odbierając mistrzostwo uzyskane dwa lata temu przez Chińczyków. Rekord Azjatów z 2005 roku wynosił 602 mężczyzn golących się jednocześnie.

Reklama

Sprzęt od organizatorów

W zmaganiach z golarkami, które specjalnie na ten niecodzienny bój przygotował jeden ze znanych w świecie koncernów kosmetycznych, zmierzyli się zarówno brodaci, jak i wąsaci panowie. Jedynym warunkiem było ukończone 18 lat i wpisanie się na listę. Każdy z uczestników dostawał od organizatorów niezbędny sprzęt: golarkę, piankę do golenia, kubek z wodą, lusterko i mydło.

Policjanci dopisali

Wśród zawodników byli śmiałkowie, którzy mimo sentymentu do zarostu zdecydowali się poświęcić swoje ulubione brody czy wąsy. Jednym z nich był burmistrz Goleniowa, Andrzej Wojciechowski, który zgolił pielęgnowaną od lat brodę. Swoją technikę golenia prezentowali też chętnie miejscowi policjanci.

"Pospolite golenie" w Goleniowie zostało zorganizowane w ramach II Festiwalu Hanzeatyckiego. Goleniów był bowiem jednym z wielu miast należących do Hanzy.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: goleniów | rekord świata | rekord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje