Reklama

Prawdziwemu facetowi nie wypada?

Żyletka, krem lub wosk

Reklama

Na początku wybierz najbardziej odpowiadającą ci metodę. Jeśli obawiasz się golić miejsca intymne przy pomocy zwykłej żyletki, zastosuj krem do depilacji. Przy jego użyciu włosy nie są ścinane tylko same odpadają. Dzięki temu nie odrastają grubsze i mocniejsze, tak, jak w przypadku zwykłego golenia. Po zastosowaniu kremu skóra jest mniej podrażniona, ale nie poradzi on sobie w przypadku bardzo grubych lub gęstych włosów.

Alternatywą dla zwykłej golarki jest również wosk. Jednak mało który mężczyzna decyduje się na depilację przy jego użyciu. Co prawda wykonana u kosmetyczki, nie musi być powtarzana nawet do trzech miesięcy, ale ból, jaki się wiąże z jej wykonaniem, skutecznie odstrasza od tej metody.

Instrukcja golenia

Jeśli już zdecydujesz się na klasyczne golenie przy pomocy żyletki, przestrzegaj kilku zasad. Na samym początku, przy użyciu maszynki elektrycznej do strzyżenia lub nożyczek, przytnij włosy. Najlepiej golić się po gorącej kąpieli, ponieważ owłosienie i skóra są wtedy rozmiękczone. Wybierz te kosmetyki, których używasz przy pozbywaniu się zarostu. Wykorzystaj piankę do golenia, którą po nałożeniu pozostaw na skórze przez 2 minuty, by zdążyła się ogrzać i jeszcze bardziej zmiękczyć włosy. Główna zasada przy depilacji to najpierw "z włosem" a potem "pod włos". Jeśli zmienisz kolejność, to możesz podrażnić i pozacinać skórę. Jeśli nie zależy ci na super gładkim efekcie, wystarczy jedno golenie "z włosem". Zmyj skórę zimną wodą, co utrudni powstawanie krostek. Po goleniu zazwyczaj czuć na skórze suchość, dlatego, by zapewnić jej nawilżenie, wystarczy użyć zwykłego kremu lub balsamu do ciała.

Jeśli zaczniesz się depilować, prawdopodobnie już nie przestaniesz. Będziesz wyglądał estetyczniej, czuł większy komfort i wygodę. A twoja partnerka na pewno doceni depilację okolic intymnych.

Gabriela Czwarnos

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ciało | skóra | włosy | facet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje