Reklama

Prawdziwemu facetowi nie wypada?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na depilację. Nie tylko ze względu na to, że dla większości kobiet gładkie ciało jest bardziej męskie od owłosionego.

Golenie zapewnia komfort. Jeśli wydepilujesz pachy, to mniej się będziesz pocić. Co do okolic penisa, nie ma wątpliwości, że gładka skóra w dotyku jest przyjemniejsza. Chodzi tu o twoje samopoczucie, ale też komfort, jaki zapewnisz swojej partnerce podczas seksu. Ważnym aspektem jest oczywiście higiena. Tam, gdzie masz dużo włosów, zbierają się bakterie, kurz i brud. Gładka skóra po umyciu dłużej zachowuje świeżość i miły zapach. Depilacja zapewnia też wygodę. Nie bez powodu sportowcy takich dziedzin jak pływanie czy kolarstwo, depilują całe ciało. Brak zbędnego owłosienia gwarantuje swobodę i komfort przy uprawianiu sportów.

Reklama

Golisz się = jesteś gejem?

Co ze stereotypami? Jest ich kilka na temat depilacji. Najbardziej powszechne są skojarzenia golenia z homoseksualizmem. Wbrew pozorom, dbanie o własny wygląd i higienę przez facetów już nie wywołuje zdziwienia u kobiet. Posiadanie owłosienia lub jego brak nie jest wyznacznikiem męskości. Wzorce norm dotyczących tego, co wolno prawdziwemu mężczyźnie, a czego nie, uległy przeobrażeniu. Jeśli nikogo nie dziwi facet z balejażem, to czemu miałby dziwić inny, z wydepilowanym torsem?

To, że skóra po depilacji swędzi i odrastające włosy dają poczucie dyskomfortu, to również mit, stworzony przez tych, którzy golą się w niewłaściwy sposób. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaką metodę wybierzesz i czy dostosujesz się do ogólnych zaleceń.

Powszechne przekonanie, że im częściej golisz włosy tym szybciej odrastają, to tylko złudzenie optyczne. Tak naprawdę odrastają jedynie grubsze, ale w zwykłym tempie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ciało | skóra | włosy | facet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje