Prawdopodobnie najdroższa jarmułka na świecie

Jarmułka z tysiącami kryształków Swarovskiego /Polaris /East News

Czego to rynek dla sławnych i bogatych nie wymyśli. Do sprzedaży trafiła w ostatnim czasie prawdopodobnie najdroższa jarmułka na świecie. Udekorowana tysiącami kryształków Swarovskiego i diamentami może być twoja za jedyne… 167 tysięcy dolarów.

Reklama

Jarmułka to nakrycie głowy noszone przez Żydów. Zwyczaj okrywania włosów i szczytu głowy w kulturze żydowskiej najpewniej wywodzi się z Bliskiego Wschodu, gdzie jest on wyrazem szacunku.

Jarmułka za 167 tysięcy dolarów

Reklama

Charakterystyczna jarmułka towarzyszy Żydom podczas modlitwy i studiowania Tory, co bardziej ortodoksyjni przedstawiciele judaizmu nie rozstają się z nią także podczas innych codziennych czynności.

Tyle o religii i tradycji. Przejdźmy do przepychu. Na rynek trafiła niedawno prawdopodobnie najdroższa jarmułka na świecie. Każdy egzemplarz zawiera 3500 kryształków Swarovskiego, a także diamenty. Cena: 167 tysięcy dolarów.

Nakrycie głowy w cenie mieszkania

Za projektem szpanerskiej jarmułki, znacznie odbiegającej od jej pierwotnej symboliki, stoi Toks Daniel, artysta i projektant znany z prac jubilerskich przygotowywanych z myślą o najbogatszych celebrytach globu.

Wykonanie mieniącej się kryształami jarmułki zajmuje około czternastu dni. Jest warta tyle co mieszkanie, luksusowy samochód lub podróż all inclusive dookoła świata, ale z pewnością znajdą się bogacze, którzy zechcą w niej poparadować, nawet jeśli średnio odróżniają judaizm od Judyma.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje