Reklama

​Potężny wybuch cysterny w Meksyku. Nagranie przeraża!

Na tę chwilę wiadomo o przynajmniej 14 ofiarach /Newsflash /East News

W Meksyku doszło do potężnego wybuchu cysterny przewożącej skroplony gaz. Ciężarówka rozbiła się i eksplodowała na autostradzie łączącej Tepic i Guadalajarę. Na ten moment potwierdzono już śmierć 14 uczestników zdarzenia.

W poniedziałek 16 listopada o godzinie 10:41 poinformowano o eksplozji cysterny, której przyczyny nie są jeszcze dokładnie znane. Do wybuchu doszło w środkowo-zachodnim Meksyku w stanie Nayarit na 106 kilometrze autostrady Tepic-Guadalajara.

Reklama

Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia była kolizja ciężarówki z trzema innymi pojazdami. Cysterna stanęła w płomieniach i eksplodowała, zabijając co najmniej 14 osób.

Na początku mówiło się tylko o sześciu ofiarach, ale tego samego dnia ta liczba została podwojona. Wkrótce poinformowano o śmierci kolejnych dwóch osób.

Drogę w obu kierunkach zamknięto do odwołania. Trwa śledztwo wyjaśniające okoliczności incydentu, a ofiary zostaną poddane testom DNA w celu ich identyfikacji.

Elementy pojazdów uczestniczących w wypadku znaleziono nawet kilometr od miejsca zdarzenia, co pokazuje ogromną siłę samej eksplozji.

Moment wybuch został nagrany przez świadków i umieszczony na Twitterze. Na klipie widać kierowców chcących dowiedzieć się, co dokładnie się stało. Po chwili pojawia się wielki grzyb ognia i wszechobecna panika. Nagranie prezentujemy poniżej:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Meksyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje