Reklama

Potężny krokodyl pożera rekina. Niesamowite sceny w Afryce

Niecodzienne starcie drapieżników /Twitter

Starcia drapieżników za każdym razem odznaczają się jakimś pierwiastkiem niesamowitości. Rzadko można je zobaczyć w prawdziwym życiu, ale kiedy ktoś je uwieczni, zawsze zdobywają popularność. Tak też było w przypadku zetknięcia krokodyla z rekinem, które sfotografował pewien Australijczyk.

Niesamowite sceny uchwycił biolog Mark Ziembicki podczas wizyty na wschodnim wybrzeżu Afryki. Sfotografował on potężnego krokodyla pożerającego rekina, będąc zaledwie niecałe 20 metrów od zdarzenia.

Reklama

Co ciekawe, przed zetknięciem się drapieżników naukowiec zastanawiał się, co by się stało, gdyby zwierzęta natknęły się na siebie. Wkrótce jego ciekawość została zaspokojona.

Kiedy Australijczyk fotografował krokodyla znajdującego się w okolicy, nagle usłyszał, jak jeden z lokalnych mieszkańców krzyczy, że inny drapieżnik tego samego gatunku zjada rekina.

Gdy Mark się odwrócił zobaczył potężnego gada ze swoją ofiarą w paszczy. Minęło około 10 minut zanim ryba została połknięta w całości. Przez ten czas biolog uwiecznił kilkanaście naprawdę wspaniałych ujęć.

W tym przypadku 50-kilogramowy żarłacz tępogłowy nie miał żadnych szans na przeżycie starcia z 14 razy cięższym krokodylem nilowym. Warto dodać, że te drapieżniki wyjątkowo rzadko spotykają się na swojej drodze, a gdy już znajdują się w pobliżu, zazwyczaj unikają starcia.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz! 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: krokodyl | Afryka | rekin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje