Reklama

Płód miał przynieść mu bogactwo

Pewien Laotańczyk zamordował swoją ciężarną żonę, by... z płodu zrobić talizman na szczęście. Jego nienarodzone dziecko miało pomóc mu wygrać na loterii. Nie pomogło.

38-letni mężczyzna została zatrzymany przez policję dzień po tym, jak zaprowadził swoją ciężarną żonę do lasu w północno-wschodniej prowincji Xieng Khuang i tam wbił jej siekierę w plecy.

Reklama

Gdzie jest płód?

Ta okropna zbrodnia została popełniona 3 stycznia tego roku, lecz dopiero kilka dni temu opisała ją lokalna gazeta a za nią światowe agencje informacyjne.

Policja bardzo szybko natrafiła na zmasakrowane ciało 24-latki ukryte w gęstym lesie. Płodu natomiast nie znaleziono.

Władza i pieniądze

Prowadzący dochodzenie w tej sprawie powiedzieli gazecie, że mężczyzna planował wykorzystać trzymiesięczny płód do zrobienia talizmanu - bożka Louka. Zgodnie z lokalną legendą, ten mistyczny przedmiot daje właścicielowi władzę oraz przynosi bogactwo.

- Mężczyzna przyznał się do popełnienia tej strasznej zbrodni, ale nie powiedział gdzie znajduje się ciało jego nienarodzonego dziecka - powiedział gazecie major Khamsouk Phonkhamdy, szef wydziału dochodzeniowego lokalnej policji.

Pieniądze ważniejsze od żony i dziecka

Morderca zabił swoją żonę, bo słyszał, że "kiedy zrobi talizman będzie mógł poprosić duchy o szczęśliwe numery na loterii" lub "będzie mógł sprzedać Loku za niesamowicie wysoką cenę" - dodał, cytowany przez laotańską gazetę, Phonkhamdy.

Same problemy

Śledczy nie wiedzą, czy mężczyzna działał sam czy też był z kimś w zmowie. Możliwe, że osoba lub osoby te nadal starają się zrobić z płodu talizman. W każdym razie, głównemu sprawcy przestępstwa Louk nie pomógł. Zamiast przynieść mu władzę i bogactwo ściągnął na niego same problemy.

Bieda i lokalne wierzenia

Laos jest jednym z najbiedniejszych krajów Azji. Większość obywateli tego kraju jest buddystami lecz wiara w duchy i różnego rodzaju bożki jest szeroko rozpowszechniona.

Nigdy wcześniej nie dochodziło jednak do tak wstrząsających zdarzeń.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ciało | duchy | mężczyzna | bogactwo | płód | Siekiera | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje