Reklama

Opuszczony jumbo jet - wszedł do środka zapomnianego giganta

Co na greckim lotnisku robi ten niedziałający gigant? /YouTube

​Ekipa Urbex udała się do słonecznej Grecji, aby nie tylko uciec od niskich temperatur, ale zobaczyć z bliska tamtejsze zapomniane perełki. Pierwszy z serii zagranicznych filmów jest w rozmiarze - dosłownie! - XXL! Zapraszamy na wycieczkę po opuszczonym jumbo jecie!

Reklama

Boeing 747 to jeden z największych samolotów w historii. Pierwszy oblot nastąpił 9 lutego 1969 roku, a liczba wyprodukowanych statków powietrznych sięga ponad 1500 egzemplarzy. Rozpiętość skrzydeł (zależy od wersji) to od 59 do 68 m. a długość od 70 do 76 metrów.

Samolot ten niewątpliwie wpisał się na karty lotniczej historii ze względu na rozmiary, ilość pasażerów i ładunków które mógł przewieźć oraz odległości, które mógł przebyć. Jednym słowem stał się po prostu "łącznikiem" pomiędzy kontynentami i rozpoczął nową epokę lotnictwa pasażerskiego. Pamiętajmy, że na jego pokładzie mogło znaleźć się nawet 570

Tym razem dzięki pomocy jednego z członków grupy Urbex History przenosimy się na teren nieczynnego greckiego lotniska, gdzie z bliska przyjrzymy się (nie)latającemu kolosowi. Zapnijcie pasy, bo za chwilę odlatujemy!

Przeczytaj również:

Koloseum w stolicy, czyli gazownia na Woli

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje