Reklama

Nowy Rok bez bólu głowy

Pamiętasz ubiegłorocznego Sylwestra? Był znakomity! A pierwszy dzień nowego roku? Szkoda gadać... W tym roku musisz więc zrobić wszystko, by uciec przed kacem!

Nikt z nas nie lubi kaca. Potworny ból głowy i mięśni, uczucie niemocy i potworne pragnienie. Cały dzień chciałoby się przeleżeć w łóżku, ale... czasem po prostu tak się nie da. Są takie imprezy, po których trudno obudzić się bez kaca. Z pewnością do tej grupy należy bal sylwestrowy. Na szczęście są proste sposoby pomagające uniknąć tych niemiłych dolegliwości.

Reklama

Postaw na jedzenie

Choć mężczyźni nie muszą poświęcić na przygotowania tyle czasu, ile kobiety, często kończą przygotowania na ostatnią chwilę. Efekt? Idziecie na bal z pustymi żołądkami. Na imprezie będzie masa dobrych rzeczy do jedzenia. Potem jednak okazuje się, że bąbelki czy procenty dziwnie szybko uderzają do głowy... A to już najprostszy sposób na obudzenie się w Nowy Rok z potwornym kacem.

Nie mieszaj

Najpierw wino, potem kilka, a może nawet kilkanaście kieliszków wódki. O północy obowiązkowa lampka szampana, ale ponieważ każda para dostała butelkę, wypijacie całą jej zawartość. Nic dziwnego, że po takiej mieszance wstajesz rano z bólem głowy (lub wcale się nie podnosisz i leżysz w takim stanie przez cały dzień). Dlatego w trakcie imprezy pamiętać musisz o tym, by nie mieszać napojów wyskokowych. To najprostsza droga wiodąca do kaca! Już na początku imprezy zdecyduj się na jeden gatunek alkoholu, który będziesz spożywać. Nawet jeśli o północy wypijesz tradycyjną lampkę szampana, możesz być pewien, że będziesz się czuć o wiele lepiej, niż wówczas, gdy zmieszasz wszystkie napoje wyskokowe. Oczywiście pod warunkiem, że nie upijesz się w sztok...

Nie żałuj podłogi

Siedzisz z partnerką przy stole, zjadasz kolejne potrawy i popijasz obficie napojami o nieco mocniejszym składzie niż herbata. Choć orkiestra lub DJ serwują fajne kawałki, ty lepiej bawisz się przy stole. Poza tym, nie umiesz tańczyć... To błąd! Jeśli nie będziesz się ruszać, na drugi dzień obudzisz się z bólem głowy. Tymczasem podczas ruchu spalasz pochłonięte przez siebie kalorie oraz przyspieszasz metabolizm. A dzięki temu spożyty przez ciebie alkohol nie wyrządzi tylu szkód. Postaraj się więc zatańczyć, nawet jeśli uważasz, że tego nie potrafisz. Wyluzuj się! Sylwester to nie wesele kuzynki, nikt nie będzie komentował twoich ruchów, nikt nie będzie cię oceniał. Nikt nie będzie nagrywał twoich popisów kamerą. W tę wyjątkową noc, każdy chce się bawić na całego: ty też zaszalej, ale na parkiecie!

Skutki picia wódki

Zasady zasadami, ale w trakcie zabawy nieco się zagalopowałeś. Stało się: dopadł cię kac. Co wtedy? Przede wszystkim, nie leż cały dzień w łóżku. Jutro musisz iść do pracy, trzeba więc doprowadzić się do porządku. Weź prysznic, najlepiej chłodny. Skutecznie cię orzeźwi. Zjedz coś, choćby skromne śniadanie. Możesz wypić na przykład jogurt. Pij dużo naturalnych soków zawierających witaminę C. Ona złagodzi skutki kaca. Postaw więc na soki: pomarańczowy, porzeczkowy, pomidorowy. Powinny przynieść ulgę. Możesz też posiłkować się środkami łagodzącymi skutki kaca, które są dostępne w aptekach i supermarketach. Lepiej jednak zwalczyć przykre objawy naturalnymi metodami. Dlatego wybierz się na spacer. Chłodne styczniowe powietrze dobrze ci zrobi, sprawi, że szybko uśniesz i... zapomnisz o kacu!

Joanna Bielas

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dzień | pierwszy dzień | kac | Sylwester | rada | nowy rok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje