Reklama

Mroczne tajemnice Hollywood

Dla 46-letniego Scotta Michaelsa, który organizuje wycieczki śladami morderstw, śmiertelnych przedawkowań i psychopatów, historia Hollywood to pasmo morderstw i skandali. Wycieczki pokazujące ciemną stronę miasta nazwał 'Deadly Departed Tours".

- Usiądźcie wygodnie i spoczywajcie w pokoju - tak mówi Michaels do pasażerów swojego busa na początku trasy przy siedzibie firmy położonej niedaleko od Kodak Theatre, gdzie co roku rozdaje się Oscary.

Reklama

Dla Michaelsa to życiowa pasja. A choć jego oferta wycieczkowa na pewno nie jest przeznaczona dla ludzi wrażliwych, to cieszy się dużą popularnością.

Jedną z pierwszych stacji na trasie wycieczki, jest dom, gdzie w 1947 roku znaleziono rozczłonkowane ciało Elizabeth Short zwanej "Czarną Dalią". Ta jedna z najstraszniejszych i najsłynniejszych hollywoodzkich zbrodni do dziś pozostała niewyjaśniona.

Hollywood to miasto grzechu. Nawet jego rozpoznawalny na całym świecie symbol, ułożony na wzgórzach napis "Hollywood", kryje za sobą mroczną tajemnicę. W 1932 roku 24-letnia aktorka Peg Entwistle popełniła tutaj samobójstwo skacząc z litery "H". Przy tej literze też zatrzymuje się autobus.

Następny przystanek to niepozorny dom w Los Feliz. To tutaj zostali zamordowani przez rodzinę Charlesa Mansona Rosemary i Leno LaBianca w 1969 roku.

W trakcie przejazdu przez Beverly Hills Michaels pokazuje zwiedzającym dom, gdzie w 1947 roku przez okno zastrzelony został gangster Bugsy Siegel. Mordercy nigdy nie odnaleziono.

Policja miała znacznie mniej problemów z odnalezieniem mordercy innego gangtera, Johnny'ego Stomponato, kochanka ikony ekranu Lany Turner, którego zasztyletowała jej nastoletnia córka.

Dziewczyna została później uniewinniona, ponieważ sąd zgodził się z interpretacja obrońców mówiącą, że broniła swojej matki.

Najciekawsze kreacje Oscarów

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wycieczki | tajemnice | Hollywood

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje