Reklama

Mr. Plastic. Człowiek, który chodzi piętami do przodu

Mr. Plastic prezentuje swoje nadludzkie zdolności /YouTube

Patrzenie na to, co wyrabia ze swoim ciałem przysporzyć może o ból gałek ocznych! Moses Lanham, znany także jako Mr. Plastic, to jedyny człowiek na świecie, który potrafi chodzić... piętami do przodu.

Reklama

Swoje wyjątkowe zdolności odkrył jako 14-latek. Wspinając się po linie na zajęciach WF-u stracił równowagę i upadł tak, że jego noga nienaturalnie się wygięła. Ku zdziwieniu wszystkich, okazało się, że nie spowodowało to żadnej kontuzji.

Narodził się Mr. Plastic, który potrafi wyginać swoje nogi o 180 stopni, nie odczuwając przy tym żadnego bólu. Medyczne testy, które przeszedł, wykazały, że dzieje się tak z powodu wyjątkowej konstrukcji chrząstki w biodrach, kolanach i kostkach. Od tamtego czasu Moses Lanham wykorzystuje swój dar głównie do straszenia nieświadomych jego "talentów" ludzi.

"Gdy robię show, zawsze wszyscy są zadziwieni. Kocham oglądać reakcję publiczności. Choć pewnego razu jedna osoba dosłownie zwymiotowała, gdy odwróciłem moje stopy tył do przodu" - wspomina w rozmowie z "The Wizard of Odd".

Talenty Mosesa nie pozostały niezauważone. Był posiadaczem tytułu "Najbardziej giętkie stopy świata", ale go stracił. Za to wciąż dzierży rekord ustanowiony w konkurencji najszybszego spaceru wspak na dystansie 20 metrów (19.59 sekundy). Na świecie są bowiem ludzie, którzy potrafią obrócić swoje stopy, ale tylko Mr. Plastic potrafi w ten sposób chodzić.

"Wiele ludzi pyta, czy to dla mnie niewygodne lub bolesne. Ale właściwie piętami do przodu jest nawet wygodniej" - śmieje się Moses Lanham.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje