Reklama

Mowa ciała samca alfa

Specjaliści twierdzą, że 80 proc. komunikatów przekazujemy sobie bez użycia mowy. Oto, co może powiedzieć twoje ciało.

Oczy. Są najskuteczniejszą bronią w twoim arsenale uwodzenia. Co minuta rzucaj okiem na swój cel przez pierwszych 5 minut. - Zawsze spoglądaj w dół, gdy tracicie kontakt wzrokowy - mówi specjalistka od mowy ciała Judi James. Spoglądanie w dół pokazuje, że jesteś osobŕ przystępną i może nieco nieśmiała.

Reklama

Klata. Romantyczne nastawienie jest OK, ale musisz też dowieść, że jesteś osobnikiem alfa. Kobieta, patrząc na mężczyznę, spogląda na kilka konkretnych partii jego ciała - mówi specjalista od komunikacji pozawerbalnej Robert Phipps. - Powinieneś wyeksponować swoje szerokie bary i podkreślić męski kształt sylwetki. Wydatna klatka piersiowa może być dla niej sygnałem, że dysponujesz odpowiednim zestawem genów. Nie garb się, wyprostuj plecy, i nabierz powietrza. Wyobraź sobie, że ktoś pociąga za sznurek przywiązany do twojego kręgosłupa i wychodzący przez głowę. Wyprostujesz się i wydasz się wyższy.

Dłonie. Kluczem do skutecznego komunikowania za pomocą dłoni są uniesione kciuki. Uniesione kciuki to mocny sygnał erotyczny - mówi James. - Kobieta całkiem nieświadomie zareaguje pozytywnie na taki znak. Pokaż jej też wnętrze swoich dłoni. Odbierze to jako sygnał otwartości.

Joanna Górecka

Men's Health

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mowy | mowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje