Reklama

Mamy nową królową piękności

Międzynarodowe jury uznało, podczas finału konkursu "Queen of Poland", że spośród dwudziestu seksownych dziewczyn najpiękniejsza jest 23-letnia studentka z Katowic - Dagmara Nowak. W nagrodę pojedzie ona na konkurs "Queen of the World", w którym rywalizować będzie o tytuł najpiękniejszej z dziewczynami z całego świata.

Do zorganizowanego przez agencję modelek Maxima Models oraz biuro podróży Itaka konkursu "Queen of Poland" zgłosiło się osiem tysięcy dziewczyn. Ostatecznie, po dwustopniowych eliminacjach wybrano 20 kandydatek, które na Minorce rywalizowały o tytuł najpiękniejszej. Ich zmagania były codziennie relacjonowane na stronach portalu INTERIA.PL, patrona medialnego imprezy.

Reklama

Ogromne zaskoczenie

- Tytuł "Queen of Poland" otrzymuje kandydatka numer 11, Dagmara Nowak! - wyczytali po długim suspensie prowadzący imprezę Agnieszka Popielewicz i Michał Niemiec. Pochodząca z Katowic 23-letnia studentka projektowania artystycznego ubioru nie kryła zaskoczenia z werdyktu jurorów.

Z niedowierzaniem uśmiechała się, gdy Anna Wizental, "Queen of Poland 2008" wkładała jej na głowę koronę miss.

- Jestem w szoku. Strasznie się cieszę, ale jeszcze do mnie nie dochodzi, że wygrałam - mówiła na gorąco Dagmara. - Nie mam pojęcia dlaczego jury wybrało właśnie mnie. Każda z kandydatek jest piękna i ma to "coś" w sobie - dodała, cały czas niedowierzając w to, co się stało.

W trakcie gali finałowej zorganizowanej w sali pięciogwiazdkowego hotelu Insotel Club Punta Prima w Punta Prima na Minorce dziewczyny wystąpiły w strojach sportowych, kostiumach kąpielowych, sukniach ślubnych oraz kreacjach wieczorowych. Te ostatnie, specjalnie dla kandydatek, zaprojektowała Barbara Midalska.

Inne wcale nie gorsze

Chwilę, przed odczytaniem najważniejszego tytułu w konkursie przyznano pozostałe tytuły: I wicemiss została 23-letnia Bożena Janisiw (otrzymała ona także tytuł "Queen of Itaka"), a II wicemisss - 22-letnia Anna Ostrowska. Tytuł "Queen of Insotel Club Punta Prima" powędrował do 24-letniej Anny Krawulskiej, wyróżnienie "Queen of Hotel Ossa" otrzymała 22-letnia Magdalena Stępnik, a tytuł "Queen of Attraction Paris i Magio" powędrował do 21-letniej Mileny Wojno.

Dagmara Nowak zwyciężyła miażdżącą przewagą głosów. Jurorzy (każdy z 12 członków komisji oddawał głos na trzy kandydatki przypisując im 6, 3 i 1 punkt) przyznali jej łącznie 36 punktów, o 22 więcej niż drugiej w kolejności - Bożenie Janisiw.

Takiego werdyktu nikt się nie spodziewał

- Powiem szczerze, że werdykt jury nie bardzo mi się podoba. Nie ukrywam, miałem inne faworytki - mówi Andrzej Cichocki, właściciel agencji Maxima Models, który nie uczestniczył w głosowaniu. - Poziom był bardzo wyrównany i jury miało problem z wyborem najlepszej dziewczyny. Zadecydowała czysta matematyka - wyjaśnił.

Podobnego zdania jest Piotr Henicz, wiceprezes zarządu biura podróży Itaka, który piastował funkcje przewodniczącego jury. - Było 12 jurorów i każdy z nich ma subiektywne zdanie, ale liczby są takie, jakie są. Było sprawiedliwie - powiedział. - Poziom był wyrównany. Było tylko kilka słabszych dziewczyn, które odstawały od bardzo równego poziomu większości kandydatek. Dlatego trudno było podjąć decyzję - dodał.

Prosta droga do kariery

"Queen of Poland" to konkurs piękności, w którym wystartować może każda dziewczyna między 16 a 26 rokiem życia. Nie ma także znaczenia fakt, czy jest ona zamężna i czy ma dzieci. Organizująca konkurs agencja Maxima Models szuka w ten sposób dziewczyn, nie tylko o nieprzeciętnej urodzie, ale także o niebanalnej osobowości. Finalistki tego konkursu często trafiają do reklam oraz na okładki poczytnych czasopism kobiecych w kraju i zagranicą.

Zwyciężczyni polskiej edycji wyjeżdża na konkurs "Queen of the World", gdzie o tytuł najpiękniejszej rywalizuje 80 dziewczyn z całego świata. Bardzo często, dziewczyny, które dostaną się do ścisłego finału otrzymują propozycję pracy modelki lub fotomodelki.

Marcin Wójcik

Sprawdź, co seksowne Polki robiły na gorącej wyspie!

Zobacz, które kandydatki do tytułu "Queen of Poland" typowali użytkownicy INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: studentka | dziewczyny | konkurs | jury | Queen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje