Reklama

Kwarantanna z 20 kobietami! Cały naród szkaluje monarchę

Król Maha Vajiralongkorn i królowa Suthida podczas zaślubin w 2019 roku /East News

​4-gwiazdkowy hotel "Grand Hotel Sonnenbichl" w Garmisch-Partenkirchen w Bawarii został zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. Oficjalnie. Nieoficjalnie niemiecki "Bild" donosi, że budynek luksusowego hotelu jest do dyspozycji króla Tajlandii Maha Vajiralongkorna. On i jego świta są tam na kwarantannie.

Reklama

W Niemczech od wielu dni obowiązują restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Jednym z obostrzeń jest zamknięcie hoteli. Jednak dla króla Tajlandii w Garmisch-Partenkirchen zrobiono wyjątek.

4-gwiazdkowy "Grand Hotel Sonnenbichl" gości monarchę, który przebywa w nim na kwarantannie wraz ze swoją świtą. Królowi towarzyszy harem 20 kobiet oraz pozostały personel. Mają do dyspozycji cały budynek - donosi "Bild". Gazeta pisze, że król wcale nie jest w nim izolowany. Widywany jest w Garmisch-Partenkirchen w towarzystwie swoich ochroniarzy na przejażdżkach rowerowych.

Zachowanie 67-letniego monarchy oburza samych Tajlandczyków. Są zniesmaczeni faktem, że w czasie gdy kraj zmaga się z pandemią koronawirusa, ich władca podróżuje po świecie.

Na Twitterze powstał już hasztag w języku tajskim #dlaczegopotrzebujemykróla? W ciągu 24 godzin użyło go 1 200 000 użytkowników Twittera. Jeden z ministrów ostrzegł już internautów, że szkalowanie monarchy jest przestępstwem.

Reklama

W Tajlandii obowiązuje surowe prawo o obrazie majestatu, zgodnie z którym za krytykę monarchii grozi do 15 lat więzienia. Mimo to w ostatnich miesiącach Tajowie wielokrotnie wyrażali swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki 67-letni Vajiralongkorn, który panuje jako Rama X, sprawuje obowiązki monarchy.

Rama X mieszkał w Niemczech jako następca tronu i nadal spędza tam dużo czasu. Obecny król jeszcze jako książę był krytykowany m.in. za swój kontrowersyjny styl życia i afery związane z życiowymi partnerkami.

Joanna Potocka

Zobacz więcej na RMF24

***Zobacz także***

RMF24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje