Reklama

Koniec z pokazywaniem!

Nie będzie można pokazywać bielizny. Ale zakaz nie jest wymierzony w dobrze zarabiające białe kobiety, tylko młodych czarnych mężczyzn z getta.

Na zdjęciu po lewej widzimy Louise Glover, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii modelkę glamour, która znana jest z tego, że nie ma żadnych oporów przed odsłanianiem zakrytych części garderoby przed fotoreporterami (więcej zdjęć Glover tutaj). Gdyby pojechała do Chicago, mogłoby to skończyć się grzywną.

Reklama

25 dolców za spuszczone spodnie

Na jednym z przedmieść tego miasta lokalne władze uchwaliły właśnie karę w wysokości 25 dolarów za publiczne pokazywanie bielizny wystającej spod ubrania - podaje agencja AP. Grzywna grozi każdemu, komu wystaje więcej niż trzy cale (7,6 cm) bielizny.

Burmistrz Lynwood, Eugene, w tłumaczeniu zakazu wytłumaczył, że młodzi mężczyźni paradują po miasteczku zaledwie na pół ubrani. Można więc przypuszczać, że nie wziął pod uwagę wizyty, dajmy na to, Louise Glouver. Podejrzewamy nawet, choć nie jest to potwierdzona informacja, że burmistrz Lynwood nie ma nic przeciwko białym kobietom, które pokażą odrobinę bielizny.

Amerykański Związek Swobód Obywatelskich (ACLU) idzie podobnym tropem i twierdzi, że rozporządzenie uderza w kolorowych. Skąd to przypuszczenie? Bo to oni głównie mieszkają w Lynwood i przede wszystkim oni lubią chodzić ze spuszczonymi do kolan spodniami. Taki mają chłopaki styl.

To i tak nic w porównaniu z Delcambre

Zdaniem mieszkańca Lynwood, 21-letniego Joe Klomesa, rozporządzenie stanowi ograniczenie swobody ubierania się. Według niego władze powinny raczej zająć się dbałością o wygląd otoczenia. Trudno się dziwić Klomesowi. Nie może wyeksponować swojej czystej bielizny w miejscu, gdzie są powywracane kosze na śmieci.

My ze swojej strony możemy dołożyć kilka innych pomysłów na zakazy dla burmistrza Lynwood, ale bardziej trafionych: kara za niedogolone nogi, zakaz noszenia wąsów i grzywna w przypadku niedoprasowanej koszuli.

Ale 25 dolarów to i tak nie dużo. W Delcambre (Luizjana) za noszenie opuszczonych spodni już od dawna trzeba liczyć się z karą w wysokości do 500 dolarów lub nawet 6-miesięcznym pobytem w więzieniu!

opr. ML

INTERIA.PL/AFP/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zakazy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje