Reklama

Kobiecy biust może być zagrożeniem

Strzeż się! Widok pięknych kobiet i dotykanie bielizny może doprowadzić cię do podjęcia pochopnych decyzji.

Dlaczego? Bo skłania cię do jak najszybszego sięgnięcia po znajdującą się pod ręką nagrodę. Belgijscy badacze z Uniwersytetu Katolickiego w Leuven ostrzegają, że stanowi to zagrożenie zarówno dla portfeli, jak i szczupłej sylwetki.

Reklama

Bram Van den Bergh, Siegfried DeWitte i Luk Warlop zauważyli, że ochota na bliską w czasie nagrodę wzrastała po:

• dotykaniu biustonosza

• przyglądaniu się fotografiom pięknych pań

• obejrzeniu krótkich filmów, na których uwieczniono dziewczyny biegające po parku w bikini.

Biorący udział w badaniu mężczyźni (zazdrościmy) po dotknięciu z większym prawdopodobieństwem zadowalali się natychmiastową, lecz niższą nagrodą pieniężną. - Natomiast uprzedni kontakt z bodźcami seksualnymi [w postaci klipu czy zdjęć] mógł wpłynąć na to, co delikwent zjadał na deser: owoc czy ciasto czekoladowe - podsumowuje van den Bergh.

Według Belgów, uaktywnienie pożądania seksualnego wpływało na inne zachowania związane z poszukiwaniem przyjemności. Nawet na racjonalny zazwyczaj stosunek do pieniędzy.

Naukowcy tłumaczą, że zastosowane przez nich bodźce zmieniały perspektywę czasową, w której funkcjonowali mężczyźni. Zamiast na odleglejszej przyszłości zaczynali się koncentrować na "tu i teraz", szukając szybkiej gratyfikacji.

Zastosowanie podobnych wybiegów w reklamie może wpływać na męskie inwestycje, zakupy i dietę. Ważne więc, by mieć to na uwadze podczas następnej wizyty w banku czy restauracji...

Anna Błońska

Kopalnia Wiedzy

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zagrożeni | biust

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje