Reklama

Kamczatka: Śmierć w pętli czasu

„Tu zaczyna się Rosja” – głosi napis na kamczackim pomniku. Wielu uważa jednak, że raczej się kończy... /Getty Images

W lokalnej prasie można znaleźć wiele informacji o ludziach, którzy zaginęli na Kamczatce. Odnajdywano ich żywych lub martwych, niektórzy przepadali bez wieści. Jednak nad zniknięciem jednego z oficerów w grudniu 1997 roku z bazy Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej nie da się przejść do porządku dziennego. Zwłaszcza po tym, gdy odnaleziono jego ciało...

Reklama

Tamten zimowy dzień niczym nie różnił się od poprzednich. Obejmujący funkcję dowódcy warty komandor Jewgienij  K. przeszedł odprawę, a następnie objął służbę. 

Co jakiś czas przekazywał standardowe informacje. Co ważne, nie zdarzyło się wówczas nic niepokojącego. Jednak nazajutrz, kiedy oficer powinien był przekazać obowiązki swemu koledze, okazało się, że zniknął, a wraz z nim przepadła broń służbowa, którą, wedle regulaminu, miał zwrócić. 

Reklama

Gdy przepytano wszystkich pełniących tego dnia służbę, wyszło na jaw, że jako ostatni komandora widział jeden z marynarzy. Ponoć dwie godziny przed końcem warty oficer szedł w stronę północnej granicy bazy, ale nikt nie zauważył, kiedy - i czy w ogóle - wrócił. 

Przeczesano cały teren jednostki, jednak nie odnaleziono ani zaginionego, ani żadnych pozostawionych przez niego śladów. Mężczyzna nie pojechał do domu i nie kontaktował się z przyjaciółmi.

Początkowo pojawiły się przypuszczenia, jakoby z jakiegoś powodu Jewgienij K. samowolnie porzucił służbę, zabierając ze sobą broń. Ogłoszono alarm, w związku z czym zostały zamknięte wszystkie możliwości ucieczki z półwyspu. 

Na szczęście, nie było ich wiele - na Kamczatce nie ma kolei, a utwardzonych dróg jest raptem 300 kilometrów. Do poszukiwań włączyło się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ale podjęte działania okazały się bezskuteczne. Komandor przepadł jak kamień w wodę.

Świat Tajemnic

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kamczatka | Rosja | pętla czasu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje