Reklama

Kalifornia: Ocean wyrzucił na brzeg coś przerażającego

Spacerując plażą, możemy natrafić na różne znaleziska, ale to, co spotkało pewnego Amerykanina, przeszło wszelkie oczekiwania. Otóż podczas przechadzki zauważył on przerażające stworzenie wyplute przez ocean. Jak się później okazało, była to niezwykle rzadko widywana na powierzchni ryba głębinowa.

Reklama

Strażnicy Crystal Cove State Park położonego w południowej części Kalifornii zostali powiadomieni przez jednego z plażowiczów, że ocean wyrzucił na brzeg dziwnie wyglądające stworzenie.

Reklama

Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że mężczyzna miał niezwykłe szczęście znaleźć na plaży nietkniętą rybę głębinową. Gatunek nazywany w Ameryce "Pacific Footballfish" jest jednym z trzystu poznanych przedstawicieli żabnic na świecie.

Choć nie są one czymś niezwykle rzadkim, to spotkać je można praktycznie wyłącznie około kilometr pod powierzchnią wody. Nie wiadomo, w jakim sposób prawie półmetrowy osobnik wylądował na brzegu.

Okaz prawdopodobnie trafi w najbliższych dniach do wybranej placówki edukacyjnej lub lokalnego muzeum. Tymczasem jego zdjęcia robią furorę w mediach społecznościowych i wywołują niepokój u wielu internautów.

Cześć z nich z dosyć widocznych powodów przerażonych jest wyglądem stworzenia. Inni natomiast zastanawiają się, jak zła musi być sytuacja w oceanach, że ryba głębinowa wylądowała na plaży. Jednak co do jednej rzeczy wszyscy są zgodni - to właśnie to zwierzę goniło Marlina i Dory w filmie "Gdzie jest Nemo?".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ocean | Żabnica | ryba głębinowa | USA | Kalifornia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje