Reklama

Jak zakochujemy się od pierwszego wejrzenia?

Badania wykazały, że większość przedstawicieli brzydszej płci zakochuje się szybciej niż kobiety.

Jeszcze do niedawna sądzono, że to słaba płeć jest bardziej podatna na romantyczne uczucia, spacery po plaży w blasku zachodzącego słońca, na kwiaty, kolacje i tym podobne rzeczy.

Reklama

Jednak ostatnie badania wykazały, że mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, dużo szybciej tracą głowę, są bardziej romantyczni i częściej zakochują się od pierwszego wrażenia.

W badaniu, które zostało przeprowadzone 25 procent mężczyzn przyznało, że są oni w stanie zakochać się w mgnieniu oka. Ponadto, 29 procent badanych stwierdziło, że zaczynają odczuwać silne uczucia do nowopoznanej dziewczyny już po pierwszym dniu znajomości.

Kobiety pokazały większą powściągliwość w sprawach miłości. Spośród wszystkich respondentek, tylko 20 procent kobiet przyznała, że mogą doświadczyć miłości od pierwszego wejrzenia. Ale na pierwszej randce zakochuje się już ponad 30 procent kobiet.

Zdaniem ekspertów, powodem jest to, że uczucie miłości aktywuje różnie regiony mózgu mężczyzn i kobiet. Mężczyźni mają tendencję do "kochania oczami". Dostrzegają przede wszystkim wizualne aspekty partnera.

Według naukowców jest to związane z instynktem, który ma za zadanie podtrzymać gatunek. Patrzymy więc cały czas na potencjalną matkę naszych dzieci.

Kobiety oceniają taką inwestycję bardziej długoterminowo. Jeśli nam instynkt podpowiada jedynie przedłużenie gatunku, tak one chcą jeszcze, aby mężczyzna zadbał o dziecko i o nią. Szukają bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego też dłużej przypatrują się potencjalnemu partnerowi.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: miłość | mężczyzna | ciekawostki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje