Reklama

Jak to ze stringami było...

Zwiewne haleczki, delikatne koronki i tkaniny. W Pekinie trwa tydzień mody - najpiękniejsze w Państwie Środka modelki zaprezentowały na wybiegu najbardziej modną w tym sezonie bieliznę.

Sporo w niej elementów dalekowschodnich, ale kolebką bielizny damskiej nie były Chiny...

Reklama

Pierwsze biustonosze

nosiły już starożytne Greczynki - owijały biusty tkaninami, by uwydatnić ich kształt pod wierzchnią szatą. Dodatkowe tuniki nosiły też zamożniejsze Egipcjanki. Później długo na długie lata na kobiecych piersiach królował gorset. Pierwszy współczesny odpowiednik biustonosza został opatentowany w 1859 r. przez Henry'ego Leshera w Nowym Jorku, ale do lekkości dzisiejszych tkaniny było jeszcze daleko.

W latach 30. zeszłego stulecia

rozpoczęła się nowa epoka w modzie i stylu kobiet. Pojawiły się półgorsety, halki, a później bokserki i t-shirty. Ale na prawdziwy przełom trzeba było poczekać do lat 60., gdy wynaleziono lycrę, a biustonosze stały się lżejsze i swobodniejsze. Rewolucji doczekały się też majtki: na pośladkach najpierw zakrólowały bikini, a od lat 90. rządzą stringi. Dziś kobiety mają do wyboru kilkanaście rodzajów biustonoszów i majtek. Ku uciesze męskiej części populacji :)

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tkaniny | stringi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje