Reklama

Iron Scow: Łódź znad Niagary, która tkwiła w miejscu przez 100 lat

Łódź tkwiła w miejscu przez 100 lat /The Canadian Press/Associated Press/East News /East News

Huczący nurt wodospadu Niagara mógłby opowiedzieć niejedną historię. Jak na przykład ta o dwóch mężczyznach, którzy 100 lat temu nieomal zginęli, kiedy prąd zniósł ich nad krawędź ponad 50-metrowego uskoku. Zostali uratowani w ostatniej chwili, ale ich łódź, nazwana później Iron Scow, utknęła pomiędzy skałami i przez cały wiek nie zmieniła swojego położenia. Aż do teraz.

Reklama

Wrak łodzi przez ponad 100 lat był zaklinowany w skałach nad Niagarą. W ostatnich dniach silne opady deszczu i mocny wiatr zrzuciły go i przesunęły w stronę wodospadu. 

Jak poinformowali przedstawiciele Niagara Parks w mediach społecznościowych, obecnie łódź znajduje się bliżej kanadyjskiej strony wodospadu.

Tak widoczne przesunięcie Iron Scow miało miejsce po raz pierwszy od stu lat. Wcześniej wrak spoczywał zaklinowany pomiędzy skałami nad wodospadem. Teraz łódź znów zatrzymała się w miejscu.

Reklama

Jednostka znalazła się nad wodospadem Niagara w sierpniu 1918 roku. Dwaj znajdujący się na niej mężczyźni zostali uratowani dzięki wspólnej akcji lokalnych władz i Straży Przybrzeżnej USA.

Pracownicy Niagara Parks nadal monitorują łódź. Jak jednak podkreślają, trudno przewidzieć, jak długo wrak pozostanie w obecnym miejscu. Wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

Opracowanie: Justyna Lasota - Krawczyk


RMF24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje